Cisco’dan yeni IoT çözümleri

0

Cisco sezgisel ağ çözümlerini; kimyasal tesislerden, petrol rafinelerine kadar yeryüzündeki bir takım zorlu çalışma koşullarına sahip iş ortamlarını kapsayacak şekilde genişletiyor.

Açıklanan yeni çözümler; yoğun su, toz ve benzeri zorlayıcı bileşenlere sahip ortamlara karşı dayanıklı endüstriyel anahtarlar, kablosuz ağ erişim noktaları ve yönlendirici cihazlar gibi farklı bileşenler içeriyor.

CISCO, özellikle kimyasal tesisler, petrol rafinerileri ve madenler gibi yeryüzündeki en zorlu çalışma şartlarına sahip iş ortamları için özel olarak tasarlanmış yeni akıllı ağ teknolojisini tanıttı. Cisco’nun geliştirdiği çözümler hem bilgi teknolojileri ekipleri hem de operasyonel teknoloji ekipleri için Nesnelerin Interneti (IoT) projelerini ölçeklendirmeleri ve hızlandırmaları için gerekli yetenekleri sağlıyor.

Daha zorlu koşullara karşı dayanıklı hale getirilmiş erişim: Catalyst Heavy Duty (Çok Dayanıklı Cisco Catalyst Ailesi) anahtarlar ve kablosuz ağ erişim noktaları toza, suya ve diğer olağanüstü doğa koşullarına uzun süre maruz kalınan durumlara dayanacak şekilde tasarlandı.

IoT Edge için SD-WAN: Yeni Cisco Industrial Router(Endüstriyel Yönlendirici) artık Cisco SD-WAN (yazılım tabanlı geniş alan ağı) özelliklerini de destekleyerek uzak konumları birbiriyle bağlantılı hale getiriyor ve uygulamaların performansını artırıyor.

OT ortamlarının güvence altına alınması: Cisco kısa bir süre önce OT cihazlarının benzersiz şekilde görünürlüğünü sağlamak ve BT ekiplerinin birlikte çalışabilmelerini mümkün kılarak bu hassas ağları güvence altına almak için Sentryo’yu satın alma niyetini duyurdu.

Cevap bırakın