Cisco’dan uygulamalar için eksiksiz koruma 

0

Pandemi döneminde uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesi, kötü amaçlı yazılımların yarattığı güvenlik tehditlerinde de artışa yol açtı…

CISCO bünyesindeki AppDynamics, sektörde güvenlik açığı yönetimini önemli ölçüde basitleştiren, kötü amaçlı saldırılara karşı savunma sağlayan ve uygulamalar için eksiksiz koruma sunan ilk çözüm olma özelliğini taşıyan Cisco Secure Application’ı duyurdu.

Dünyanın 1 numaralı APM çözümü ve iş merkezli gözlenebilirlik platformu olan AppDynamics, bu yeni uygulamayı, dünyanın en büyük işletme güvenliği şirketi olan Cisco Güvenlik iş grubuyla iş birliği içinde gerçekleştirdi.

Cisco Secure Application, uygulamaları çalıştıkları sırada koruyarak, gerçek zamanlı algılama sağlayıp saldırıları engelliyor. Bunun yanında, uygulama ve iş bağlamı sağlayarak ve Uygulama ve Güvenlik ekipleri için ortak bir bağlam oluşturarak güvenlik vakalarının yaşam döngüsünü daha basit hale getiriyor. Tüm bunlar tek bir çözümde gerçekleştiriliyor.

Çözümün AppDynamics platformunda yerleşik olarak bulunması sayesinde kullanıcılar, daha az uyarı yorgunluğuna maruz kalıyor ve sürekli gerçek zamanlı tehdit algılama ve otomatik ihlal önleme özelliklerinden faydalanabiliyor. Bu da güvenlik ekiplerinin tehditleri araştırarak binlerce saat gerektiren önleme ve algılama süreçlerini saniyelere sığdırmasına olanak tanıyor.

Türünün tek örneği: Cisco Secure Application

Cisco Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Siber Güvenlik Direktörü Fady Younes da konu hakkında şunları söyledi: “Bir uygulamanın yavaş ya da düşük performanslı olması veya uygulama güvenliğinin ihlal edilmesi kullanıcı deneyimini çok olumsuz yönde etkiliyor. Şirketlerin bu riski yok sayması imkânsız. Cisco Secure Application, sınıfının en iyi dijital deneyimini vadederken hem uygulama hem de güvenlik ekibini, müşteri ve şirket varlıklarını korumak için destekleyen, bu seviyede güvenlik bilgileri sunan türünün tek örneğidir.”

Cevap bırakın