Cisco, net sera gazı emisyonunu 2040 yılına kadar sıfıra çekecek

0

Küresel sıcaklıkları sanayi öncesi seviyelerin 1,5°C üstüyle sınırlama çağrısına yanıt veren Cisco, değer zinciri genelinde karbon emisyonlarını büyük ölçüde azaltmaya yönelik olarak tüm şirketi kapsayan stratejileri hızlandıracağını açıkladı.

CİSCO 2040 yılına kadar tüm kapsamlarda sera gazı (GHG) emisyonlarında “net sıfır” değerine ulaşmayı hedeflediğini duyurdu. Buna göre iklim bilimcilerin iklim değişikliğinin en kötü etkilerini önlemek için net sıfıra ulaşmamızı söylediği tarihten 10 yıl önce sera gazı emisyonlarını sıfırlamış olacak. Cisco’nun “net sıfır” hedefi, 2025 yılına kadar dünya genelinde tüm Kapsam 1 ve Kapsam 2 emisyonlarında net sıfıra ulaşmak gibi iddialı kısa vadeli hedeflerle destekleniyor.

Cisco’nun diğer kısa vadeli hedefleri arasında, satılan ürünlerin kullanımı ve tedarik zinciri emisyonları gibi en önemli Kapsam 3 kategorileri yer alıyor. Bu hedefler 2021 içerisinde kesinleştiğinde Cisco tarafından kamuoyuyla paylaşılacak. Yeni sera gazı düşürme hedeflerinde iklim bilimindeki en güncel hedeflere uyacak Cisco’nun bu hedefleri gerçekleştirme adımları şirketin yıllık Kurumsal Sosyal Sorumluluk Etki Raporu’nda yayınlanacak.

Bu duyuru, Cisco’nun Herkes için Kapsayıcı Bir Geleceğe Güç Verme yolculuğunda önemli bir dönüm noktası niteliğinde. Cisco’nun bu hedefini ilerletme çalışmaları, dijital uçurumu kapatma, sosyal adaleti ilerletme, iş ortağı etki ekosistemleri oluşturma ve günümüzün net sıfır taahhüdü gibi kararlı sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirme ile ilişkili yatırım ve girişimleri kapsayacak.

Cisco emisyonları ve atıkları azaltarak, daha verimli ürünler üreterek ve kararlı hedefler belirleyip bunları hayata geçirerek 15 yılı aşkın zamandır sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor.

Cevap bırakın