Çinli Lynk & CO firmasının crossover coupe modelinden ilk bilgiler

0

Lynk & Co, önümüzdeki yıl satışa çıkacak olan crossover coupe modeli 05’in ilk görsellerini yayınladı.

Çinli otomobil üreticisi Geely’in alt markası olan Lynk & Co firması, önümüzdeki yıl satışa çıkacak olan crossover coupe modeli 05’in ilk görsellerini yayınladı.

05 modeli ilk olarak 2020 yılının ilk yarısında Çin’de satışa çıkarılacak. Lynk & Co firmasının beşinci modeli olacak olan crossover coupe modeli öncesinde firma dünya genelinde satışa çıkaracağı kompakt SUV modeli Icon’u tanıtmıştı. Yeni modele 05 isminin verilmesi beklenirken bunda firmanın daha önce ürettiği araçlara numara şeklinde isim vermesi gösteriliyor.

Önceki crossover modellere 01 ve 02 ismi verilirken, sedan modele 03 ve daha önce tanıtılan hatchback modele ise 04 ismi verilmişti.

Lynk & Co 05 özellikleri ile iddialı…

Çinli otomobil üreticisi tarafından paylaşılan fotoğraflarda önce çıkan detaylara göre yeni modelde de firmanın simgesi haline gelen ızgara tasarımı ve bölünmüş farlar yer alıyor. Aracın arka tarafında ise geriye doğru alçalan tavan, LED stopları, çift egzoz, büyük jantlar ve arka spoyleri yer alıyor. Aracın motor seçeneklerine ilişkin henüz bir bilgi verilmezken modelin 180 beygir gücünde, 1.5 litre üç silindirli turbo ünite ve 254 beygir gücünde 2.0 litre drt silindirli turbo ünite seçeneğinin yer alması bekleniyor.

Cevap bırakın