Çin’de iPhone modellerine olan ilgi azaldı!

0

Yabancı araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Çin’de iPhone modellerine olan ilgi yaklaşık olarak yarı yarıya azalmış durumda. Longbow Research yayınladığı raporda, Çin’in en popüler arama motoru Baidu üzerinden yapılan aramalarda iPhone aramalarının yüzde 50 azaldığını açıkladı.

Baidu üzerinde iPhone modellerine ilgi azaldı!

Longbow Research, Çin arama motoru Baidu üzerinde yapılan iPhone aramalarının son beş aydır art arda düştüğünü açıkladı. Arama eğilimlerinde yaşanan bu düşüş, Çinli perakendecilerin iPhone fiyatlarını düşürmesine rağmen devam etti. Longbow Research’a göre Baidu üzerinde yaşanan arama düşüşü, taleplere yönelik düşüşü de gösteriyor.

5G iPhone / iPhone modellerine

Longbow analisti yaptığı açıklamada, birden fazla fiyat indiriminin eğilimlerde daha fazla düşüşü engellediğini belirtti. Ocak ayında yaşanan yüzde 50 oranında düşüşün ardından, Şubat ayındaki yüzde 48‘lik düşüş işlerin biraz daha iyiye gittiğini gösterdi.

Arama eğilimleriyle birlikte yıllık bazda satış oranlarını da açıklayan araştırma şirketi, Apple’ın Ocak ayı satış rakamlarının yıllık bazda yüzde 30 azaldığını belirtti. Şubat ayı için bu azalma yıllık bazda yüzde 5 civarlarında seyrediyor. Yeni yayınlanan bu veriler, Apple’ın Çin’de yaşadığı zorlu durumu açık bir şekilde gösterebiliyor.

Cevap bırakın