Cildinize iyi bakıyor musunuz?

0

Yüz ifademizin karakterimizin dışarıya yansımasıdır ve cildimizin kalitesi yüz ifademizi belirler. Yıllar geçtikçe cildimiz zamana karşı yenik düşmeye ve yıpranıp, kırışmaya başlar. Zamanın olumsuz etkilerinden korunmaya yönelik kozmetik ürünler ve estetik cerrahi her zaman bir seçenektir. Ancak yaşının kadını olmak isteyenler doğal bakım yöntemlerini daha çok tercih ederler. Ancak şimdi pek çok kişisel bakım ürünü cilt temizliğine ve cilt gençleştirmeye yönelik hem kadınların hem de erkeklerin hizmetinde. Bu ay sizler için  Arzum Bellisima FaceCleansing Pro Sonic Cilt Bakım Seti’ni denedim.

cilt-bakimi-ilkbahar

İlkbahar aylarında cilt bakımı nasıl yapılır?

İlkbahar aylarının gelmesiyle birlikte doğa uyandığı uykudan uyandı, ağaçlar ve çiçekler çoşkulu bir şekilde açtı, polenler errafa saçıldı… Baharın gelmesiyle birlikte hassas ciltler için de kabus zamanları başladı diyebiliriz. Bu tür zamanlarda hassas ve alerjik yapılı ciltlerin daha özverili bir cilt bakımına ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Artık daha az yağlı ve hafif kremlerle cildimizi nemlendirebilir, güneş koruyucu kremlerle zararlı ultraviole ışınlarından korunabiliriz. Polen ve güneş alerjisi olanlar da cilt tiplerine uygun ürünlerle bu ayları daha rahat bir şekilde geçirebilirler.

Yaz ayları peeling için pek iyi olmadığından kış ve bahar aylarında güneşin zararlı ışıklarından oluşan lekelerden kurtulmaya çalışarak geçiriyoruz. Yaza kısa bir süre kala bu ayları peeling yaparak değerlendirmekte fayda var. Arzum’un kişisel bakım kategorisinde geliştirdiği yeni ürünü Arzum Bellisima FaceCleansing Pro Sonic Cilt Bakım Seti’ni kullanarak, evde cildinize peeling yapabilirsiniz. Ürünü günlük cilt bakımınız için kullanabileceğiniz gibi, banyo sonrası peeling de yapabilirsiniz. Ben banyo sonrası peeling yapıp, ardından yüzüm için serum kullanmayı tercih ediyorum.

arzum-skincareCilt lekelerinden nasıl kurtulabilirsiniz?

Arzum Bellisima FaceCleansing Pro Sonic Cilt Bakım Set, ergonomik üçgen başlıkları sayesinde yüzün her bölgesini rahatça kavrıyor ve temizliyor. Temizleme, peeling ve nemlendirme işlemlerini yapabileceğiniz bu cilt bakım seti, elle ve toniklerle temizlemeye oranla daha etkili diyebiliriz. Ürünü düzenli aralıklarla kullandığınızda ciltte sivilcelenme azalıyor ve cilt lekeleriniz koyudan açığa doğru renk değiştiriyor. Eğer cildinize uygun tamamlayıcı bir ürün de kullanırsanız cilt lekelerinizden önemli oranda kurtulabilirsiniz.

Arzum Bellissima FaceCleansing Pro yüz temizleme, peeling, mikro masaj fonksiyonu ve her cilt tipine uygun fırça seçenekleriyle cilt temizliğinizi kolaylaştırıyor. Cildin tahriş olmaması için 20 saniyede bir temizlenen bölgenin değiştirilmesi için ürün sesli uyarı veriyor.  Dilerseniz su geçirmez özelliği sayesinde banyo sırasında da ürünü kullanabiliyorsunuz. Ürünü banyoda kullanmayı hiç denemedim, genelde banyo sonrasında kendi bakım ürünlerimle birlikte kullanıyorum. Islak yüze cilt temizleme ürününüzü sürüp, dilediğiniz fırça ucuyla bakım yapabiliyorsunuz. Alın bölgem haricinde yanak ve çene bölgemde rahatlıkla kullanabiliyorum. Sese karşı çok duyarlı olduğum için alın bölgemde ürünü uzun süre kullanamıyorum. Alın bölgesi için Off konumunda manuel olarak cilt bakımımı yapmayı tercih ediyorum.

Makyaj yapmayı sevmediğim için temiz ve sağlıklı görünen bir cildim olmasına daha çok dikkat ediyorum. Eğer sorunsuz bir cildiniz varsa zaten makyaj yapmanıza da pek gerek kalmıyor.

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için tavsiyem;

  • Güneş kremi kullanın
  • Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin
  • Sigarayı bırakın
  • Bol su içmeyi ihml etmeyin
  • Beslenmenize dikkat edin
  • Cildinizi tahriş edecek ürünler kullanmaktan kaçının
  • Cildinizi nazikçe temizleyin ve cilt temizliğinize dikkat edin
  • Yatmadan önce makyajınızı temizleyin

 

Cevap bırakın