Çift SIM’li Galaxy Note 8 göründü

0

Samsung’un sonraki ‘büyük’ telefonu Galaxy Note 8 için geriye sayım hızla devam ediyor. Birkaç hafta sonra resmişekilde lansmanı gerçekleştirilecek olan Android işletim sistemine sahip cihaza dair sürpriz bir detay ortaya çıktı.

Hindistan’da Galaxy Note 8’in çift SIM’li bir versiyonu resmileşti. Kısaca özetlemek gerekirse ilgili cihaz, ülkedeki standartlaştırma bürosundan sertifika aldı. Dolayısıyla, Samsung’un Galaxy Note 8 modelini, bu ülkede çift SIM’li versiyonunu da içerecek şekilde satışa sunacağı netleşmiş oldu. Hindistan gibi yüzölçümü büyük ve doğa koşulları farklılıklar gösteren Asya ülkelerinde çift SIM’li telefonlar yoğun ilgi görüyor, çünkü cihazın çekmediği noktalarda, diğer operatörlere geçiş yapılarak daha iyi sonuçlar alınabiliyor.

SM-N950F / DS model numarası ile listelenen çift SIM’li Samsung Galaxy Note 8, büyük olasılıkla nanoSIM destekleyecek. Öte yandan söz konusu SIM kart giriş kısmı, aynı zamanda microSD girişi için de gerekecek, yani kullanıcıları eğer çift SIM’li olarak kullanmak istiyorlarsa cihaza hafıza kartı takamayacaklar.

Samsung Galaxy Note 8, 23 Ağustos 2017 tarihinde tanıtılacak. Cihazın Türkiye’deki satış tarihi ise Eylül ayının ikinci haftası şeklinde. Şimdiye kadar ortaya çıkan bilgilere göre Note 8, Galaxy S8’e benzer bir tasarımla gelecek. Ülkemizde Exynos 8895 çipseti ile sunulacak, 6.3 inç QHD + Super AMOLED Infinity ekranıyla dikkat çekecek.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın