Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelÇift SIM’li akıllı telefon satışları yükseliş trendinde

  Çift SIM’li akıllı telefon satışları yükseliş trendinde

  2013-05-08-23542612529

  Araştırma şirketi Strategy Analytics, 2016 yılına dair küresel akıllı telefon satışları ve bu satışlarda çift SIM desteğine sahip modellerin payını ele alan tahmini verilerini paylaştı.

  Analize göre 2016 yılında 515 milyon adet çift SIM kart desteğine sahip akıllı telefon satışı gerçekleştirilecek. Tüm pazarın üçte birine denk gelen bu rakam, 2015 sonu için belirtilen 431 milyon ünitelik satış öngörüldüğünde yüzde 19’luk artış anlamına geliyor.

  2016 yılında çift SIM’li akıllı telefonların yükseliş trendinde olacağı anlamına gelen tahmini veriler, Hindistan ve Çin pazarına işaret ediyor. Strategy Analytics yöneticisi Linda Sui’ye göre bu iki pazarda tüketiciler, ses ve veri için birbirinden ayrı ve en ekonomik operatörleri tercih ediyor, temelde ise daha fazla ekonomi yapabilmek için SIM kartlar arasında geçiş yapıyorlar. Ayrıca iki ayrı taşıyıcı, daha iyi kapsama alanı performansı anlamına da geliyor. Sinyalin bir taşıyıcı için zayıf olduğu noktada diğerine geçilerek daha verimli iletişim sağlanabiliyor.

  Dual-SIM_featDünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden Samsung (Güney Kore), Lenovo (Çin) ve Micromax’in (Hindistan) Çin ve Hindistan için gelecekte daha fazla çift SIM’li akıllı telefon pazarlamaya odaklandıkları görülüyor. Apple’ın da gelecekte ilgili eğilime, çift SIM’li iPhone geliştirerek kayıtsız kalmayacağı tahmin ediliyor. Gelecekte yılda 500 milyondan fazla çift SIM’li akıllı telefonun satılması ve bunun beraberinde artacak modeller, pazarda daha fazla ses getirecek gibi görünüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN