Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımÇift kameralı Huawei P9 kesinleşti

  Çift kameralı Huawei P9 kesinleşti

  Ekran Resmi 2016-03-17 01.06.21

  Huawei, 2015’in en çok ses getiren akıllı telefon üreticileri arasındaydı. Dünya genelinde en fazla akıllı telefon satışını gerçekleştiren ilk marka Samsung, ikinci Apple olurken 100 milyon üniteyi aşkın kullanıcıya ulaşarak üçüncü sırada yer almayı başardı. Çin merkezli şirketin 2016 için hedefleri oldukça yüksek. Bu yönde ilk modeller de geçtiğimiz aylarda tanıtıldı. Kısa süre içinde tanıtılması beklenen akıllı telefon modeli ise Huawei P9 ve cihaza dair ilk resmi görüntü de yayınlandı.

  Yukarıdaki görsel, yine önümüzdeki süreçte lanse edilecek HTC One M10 için yürütülen tanıtım kampanyasına göre daha çok detay içeriyor. Arka kamera kısmında iki ayrı lensin olduğu net bir şekilde anlaşılıyor. Daha önce bu yönde çok sayıda iddia gündeme taşınmıştı, Huawei’nin tüm bunları doğruladığı görülüyor.

  Huawei P9’un çift kamerasının yanı sıra 5MP ön kameraya sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca beklenen özellikleri arasında Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 950 çipseti, 3 GB RAM, 3000 mAh batarya, 32 GB dahili depolama kapasitesi ve artırılabilir hafızanın da olacağı söyleniyor. Android 6.0 Marhsmallow önyüklü geleceği düşünülen cihazda güvenilir kaynaklara göre kalınlık ölçüsünün 6,4 mm olacağı ifade ediliyor. Peki Huawei P9 tanıtım tarihi ne zaman?

  Tüketici elektroniği şirketi, büyük bir sürpriz olmadığı taktirde 6 Nisan 2016 tarihinde Huawei P9’u tanıtacak. Tanıtım etkinliğinde ayrıca Huawei P9 Max ve P9 Lite adlı iki versiyonun da duyurulması bekleniyor. Çin basınına göre akıllı telefonun fiyatı etiketi ise 500 dolar olacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN