Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiÇift ekranlı LG V10 1 Ekim’de tanıtılıyor

  Çift ekranlı LG V10 1 Ekim’de tanıtılıyor

  lg-v10

  Güney Koreli teknoloji şirketi LG’nin daha önce bazı detayları açığa çıkan çift ekranlı akıllı telefon modeli V10 için tanıtım tarihi, yayınlanan kısa bir video eşliğinde paylaşıldı. Lisanslama kayıtlarında ekranına dair ilk emarelerin günyüzüne çıktığı modelin videosu, tanıtım tarihi ve cihazın yan kısmının göründüğü çok kısa bir an dışında söz konusu cihaza pek fazla detay içermiyor. Bununla birlikte LG V10 için yayınlanan videonun iddialı akışı, üst düzey özelliklere sahip yeni bir modele işaret ediyor. Peki V10 nasıl bir model olacak, ne gibi farklılıklara sahip?

  Daha önce edinilen bilgiler ışığında V10’un büyük ekranlı bir akıllı telefon (phablet) olduğu görülüyor. 5.7 inçlik QHD ekranla geleceği belirlenen modelin Qualcomm Snapdragon 808 işlemci, 3 GB RAM, microSD yani artırılablir hafıza desteği ve 64 GB dahili depolama kapasitesi öne çıkan özellikleri durumunda. Cihazın kamera yetenekleri ise bir hayli iddialı; LG V10, 16 megapiksel çift LED flaşlı ana kamera ve gelişmiş bir ön kamera ile gelebilir. Peki çift ekran teknolojisinin detayları neler?

  lg-v10

  LG’nin Android işletim sistemine sahip bu modelinde Samsung Galaxy S6 Edge’in yan ekranındaki fonksiyonelliği benzerini sunması bekleniyor. Modelin ekranın üst şeridinde ikinci bir ekran bulunacak gibi görünüyor. Bu ekranda uygulama kısayolları bulunuyor. Ama başka kullanım sahaları için de uygun bir alan söz konusu; örneğin hızlı arama için birkaç kişi ya da bazı bildirim özellikleri de bu kısımda olabilir. Haberin devamında LG tarafından yayınlanan resmi videoyu görebilirsiniz. İyi seyirler…

  [vsw id=”B3eHROVfFlA” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN