Çift arka kameralı BlackBerry Key2 tanıtıldı

0

Kanada merkezli mobil teknoloji şirketi BlackBerry, uzun bir aradan sonra akıllı telefon tanıtımı gerçekleştirdi. Köklü markanın yeni modeli Key2 adıyla geliyor.

BlackBerry Key2 özellikleri ile önceki nesil modellerden KeyOne’a atıfta bulunuyor adeta. Yakın ölçülere sahip olduğu ve klavye ile geldiği görülüyor. Alüminyum gövde ve kaplaması ile dikkat çeken modelde BlackBerry adına bir ilk olan çift arka kamera özelliği mevcut.

12 MP’lik çift arka kamerasında lenslerden ilki f/1.9, diğer f/2.6 diyafram açıklığına sahip. Böylelikle optik zoom, bokeh efekti gibi günümüz çift kameralarının trend özellikleri sunuluyor. Cihazın selfie kamerası 8 MP fotoğraf çekebiliyor.

3:2 ekran en/boy oranıyla ilginç bir tercih sunan akıllı telefonda 4.5 inç üzerinde 1080 x 1620 piksel çözünürlük söz konusu. Qualcomm Snapdragon 660 işlemci, 6 GB RAM, 128 GB dahili depolama alanı, microSD desteği ve 3500 mAh pil kapasitesi diğer öne çıkan özellikler.

BlackBerry, mobil teknoloji trendlerine tamamen aykırı bir duruş sergileyerek dokunmatik ekran yerine fiziksel tuş alanını büyütüyor, yüzde 20 daha büyük olduğu kaydedilen klavyesinin kullanımda rahatlık sunacağı belirtiliyor. Parmak izi sensörünün de bulunduğunun altını çizelim.

Cihazda bir de Hız Tuşu adı verilen kısayol kontrolüne yer veriliyor. Söz konusu kısayol kullanılarak sık kullanılanlara erişim gibi zaman kazandırıcı faktörler sağlanıyor.

Yazılım tarafında Android 8.1 Oreo önyüklü şekilde geleceği bildirilen modelin Haziran ayının sonundan itibaren belirlenen pazarlarda akıllı telefon seçenekleri arasında yer bulacağı bilgisi paylaşılıyor.

Cevap bırakın