Chrome’un reklam engelleyicisi 2018’de kullanımda

0

Reklam engelleme, çoğu kesim açısından günümüz internet kullanımının ciddi gereksinimleri arasında. ABD’de önde gelen medya platformlarından The Wall Street Journal’da çıkan habere göre Google da bu yönde bir yazılım sunmaya hazırlanıyor. Detaylar dikkat çekici…

Google’ın Chrome internet tarayıcısı için bir reklam engelleyici yazılımı 2018’de kullanıma sunacağı kaydediliyor. İlginç detay ise yazılımın tüm kullanıcılara doğrudan sunulacak olması…

Kullanım deneyimini zayıflatan, rahatsızlık verebilen reklamların engellenmesini esas alacak yazılım, Chrome’un masaüstü ve mobil sürümlerine gelecek bir eklenti yapısında olmayacak, sürpriz bir şekilde yazılımın önyüklü olarak sunulacağı ifade ediliyor.

Sürpriz videolar ve ansızın açılan pencerelere son!

Google, otomatik videolar, aniden açılan pencereler, vb reklamları engelleme temelindeki aracıyla Chrome’daki kullanıcı memnuniyetini üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Ancak geliştirilme sürecinin pek de kısa olmayacağının altını çizelim, söz konusu kullanımın yaklaşık 1 yıl sonrasında sunulacağı belirtiliyor.

Diğer yazılımlar tehlikede mi?

Diğer yandan Google’ın diğer reklam engelleme yazılımlarına yönelik bir hamlede de bulunabileceği iddia ediliyor. Ayrıca istenmeyen reklam yapılarının yok edilmesi veya değiştirilerek daha kullanıcı dostu forma ulaştırılması yönünde de adımların gelebileceği ifade ediliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın