Chrome’da 10’uncu yıla özel köklü tasarım değişiklikleri

0

Google’ın internet tarayıcısı Chrome, 10’uncu yılı şerefine köklü değişikliklerle geliyor. İşte ayrıntılar…

Google’ın web tarayıcısı Chrome, yayınlandığı 2008 tarihinden itibaren kendi alanında öncü bir konum izledi. Şimdi ise yepyeni bir görünümle 10’uncu yılını kutluyor. 

Yenilenen tasarımı ile daha efektif bir kullanım vaat eden Google Chrome, yeni arayüz, bilgi pencereleri, menü ve diğer unsurları yeni tasarıma yönelik bir dizi yenilikle güncelliyor. 

Chrome’da şüphesiz ilk olarak yuvarlatılan sekmeler dikkat çekiyor. Ayrıca aynı anda çok sayıda sekme açan kimseler için kullanıcı deneyiminin daha iyi hale getirildiği görülüyor.

 “Web’e açılan pencere”

Adres çubuğunda sorulan sorulara direkt yanıtlar söz konusu. Bu kısma örneğin ‘bugün yağmur yağacak mı’ diye sorulduğunda yanıt, adres çubuğunda görülebiliyor.

Ayrıca otomatik tamamlama özelliği de geliştiriliyor. Daha iyi şifre yöneticisi ve Google hesabına kaydedilen kimi bilgilerle daha akıcı bir işleyiş sağlanıyor.

Web tarayıcısının güncelleme ile geliştirilen versiyonu PC, Mac, iOS ve Android’de kullanılabilecek. Ayrıca iOS tarafında bazı ekstra tasarım iyileştirmelerinin olduğu kaydediliyor. Örneğin adres çubuğunun yeri değiştirilebiliyor.

İnternet bağlantısı olmadığında ekrana gelen Dino oyunu da güncellendi. Artık doğum gününe atıfta bulunan yeni oyunlar oynanabiliyor. Özetle Chrome güncelleme ile birçok yönden daha iyi hale geliyor.

Cevap bırakın