Chrome’un iOS versiyonu için yeni güvenlik özelliği

0

Güvenlik güncellemeleri ile dikkat çeken iOS için şimdi de Google’ın Chrome tarayıcısı için yeni bir özellik test ediliyor. Chrome’un iOS versiyonu bu noktada güvenliği odağına alıyor. Özellik gizli sekme hizmetine dayanıyor. FaceID ya da TouchID ile kilitleme özeliğini geliştirmeye başlayan Google, iOS kullanıcılarını odağına alıyor.

Chrome’un iOS versiyonu için güvenlik düzeyini artıracak özellik

Masaüstü versiyonunda olduğu kadar mobil tarafın da popüler uygulaması olan Google Chrome, güvenlik tarafında geliştirmelere devam ediyor. Bu sefer iOS kullanıcıları için bir özelliği test etmeye karar veren geliştiriciler ‘gizli sekmeleri’ daha güvenli hale getiriyor.

Test edilen bu özellik sayesinde gizli sekmelere girdiğinizde bu sayfayı açmak için FaceID ya da TouchID kullanmanız gerekiyor. Google veya bazı Apple servislerinde bu özellikler kullanılıyor olsa da gizli sekmeler odağında test edilen bu özellik oldukça çekici duruyor.

Chrome-un-iOS-versiyonu-00

Yalnızca iPhone için değil aynı zamanda iPad için de test edilen bu özelliğin şu anda ne zaman son kullanıcıya ulaşacağı ve Android cihazlara gelip gelmeyeceği henüz netlik kazanmış değil. Yine de bu özellik kullanıma sunulduğunda güvenlik noktasında önemli bir adım daha atılmış olacak.

Özellik 9to5Google tarafından keşfedildiği ve en son yayımlanan Chrome betasında yer aldığı bildiriliyor.

Cevap bırakın