Chrome’un Android uygulaması uçacak!

0

Google’ın Chrome Android uygulaması için güncelleme yayınlaması uzun zamandır bekleniyordu. Hatta bu konuda eleştiri oklarının da hedefi olan Google’ın, yeni güncellemesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Chrome Android uygulaması ağustos ayında güncelleme alacak. Bu güncellemeyle birlikte Chrome’un hızlanacağını söyleyebiliriz.

Chrome Android uygulaması güncelleniyor

Google, yayınlayacağı Chrome güncellemesiyle birlikte Apple ile arasındaki önemli farkı da kapatmış olacak. Son bilgilere göre Google, Chrome 85 güncellemesi için çalışmalarını sürdürüyor ve bu çalışmalar ağustos ayında meyvesini verecek. Güncellemenin ardından Chrome Android uygulaması 64 bit desteği sunmaya başlayacak. Mobil tarafta bu güncellemenin yayınlanmasının gecikmesi, Google’ı eleştiri oklarının hedefine taşımıştı. Şimdi ise 64 bit mimari ile geliştirilmeye devam edilecek olan Chrome, hız konusunda önemli bir adım da atmış olacak. Hatta bu hız iyileştirmesiyle ilgili teknik bazı detaylar da ortaya çıktı. AndroidPolice tarafından yayınlanan tabloda, 32 bit Chrome 83 ile 64 bit Chrome 85 arasındaki hız farkını görmüş oldu.

Chrome Android uygulaması

Tabloda da gördüğümü gibi, Chrome 83, Octane 2.0 benchmark testinden 15.515 puan alırken, Chtome 85 16.785 puan ile öne çıkıyor.

Bu süreçte, diğer yandan Chrome 86 için de çalışmalar sürüyor. Chrome 86 da tabii ki 64 bit destekli olarak karşımıza çıkacak.

Cevap bırakın