Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiChina Telecom yetkilisi iPhone 6s'i 'neredeyse' tanıttı!

  China Telecom yetkilisi iPhone 6s’i ‘neredeyse’ tanıttı!

  iphone

  Çinli mobil operatör şirketi China Telecom’un bir üst düzey yetkilisi, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin 18-25 Eylül tarihleri arasında ülkede satışlarına başlanacağını açıkladı. Söz konusu tarih aralığı, iPhone’ların 9 Eylül 2015’te tanıtılacağına işaret ediyor. Açıklamalar bunlarla sınırlı değil…

  İsmi açıklanmayan yetkili, iPhone modellerinde Force Touch özelliğinin olacağını da belirtiyor. Apple adına bir ilk olacak özellik, iPhone ekranına kuvvet uygulandığında tepki alınması, uygulmaların baskı ile fonksiyon sunması şeklinde özetlenebilir. Yetkili, ayrıca ZTE ve Huawei’nin de Force Touch özellikli modeller tanıtacağını ifade etti.

  Yeni iPhone modelleri ile ilgili en çok konuşulan konulardan biri de Rose Gold adını alacak bir pembe renkli seçeneğin bu yıl kullanıcılara sunulabileceği yönündeydi. China Telecom yetkilisi bu konuda bir şey duymadıklarını belirtiyor. RAM 2 GB olarak gelirken kameranın da 8’den 12 megapiksele yükseltileceğini de sözlerine ekliyor. Ek olarak iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelinin A9 işlemciye sahip olacağı da vurgulandı. Cihazların Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 9 ile geleceği konusunda da bir şüphe bulunmadığını belirtelim.

  apple-inc-rumors-ios-9-to-support-iphone-6s-with-quadrupled-ram-power

  Sayılı günler…

  iPhone serisinin en yeni modellerinin Eylül ayı içinde tanıtılıp belirli ülkelerde satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cihazın bazı özellikleri de çeşitli kaynaklar tarafından açıklanmış durumda. Ancak nihai özellikler için Apple lansmanını beklemek en doğrusu olacak gibi görünüyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN