Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiÇeyiz hazırlığında elektronik eşya seçimi nasıl yapılır?

  Çeyiz hazırlığında elektronik eşya seçimi nasıl yapılır?

  Baharla birlikte çiftleri tatlı bir telaş sardı ve düğün planları yapılmaya başlandı. Ancak evlilik hazırlığı uzun bir süreçtir ve oldukça da yorucu geçer. Nerede oturulacak, eve hangi eşyalar satın alınacak, gelinlik bakılacak, salon tutulacak…. Yatak odasını kız tarafı alacak, beyaz eşyaları erkek tarafı düzecek derken çiftlerin üzerinde evlilik hazırlıkları ciddi bir baskı yaratıyor. Hatta bu süreçte ciddi kavgalar eden, ayrılan çiftler bile var.

  Evlilik hazırlığı yapılırken çiftlerin neye ihtiyacı varsa bu süreç içinde alınmaya çalışılıyor. Eskiden pazar pazar, dükkan dükkan gezilirken şimdiyse bu ihtiyaçlar e-ticaret sitelerinden sağlanıyor. Düğün planlarının vazgeçilmezi haliyle beyaz eşyalar ve küçük ev aletleri. Özellikle beyaz eşyalar, hayatımızın vazgeçilmez oldular. Hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak, hem de enerji tasarruflu seçenekler çeyiziniz için idealdir. Peki çeyiz alışverişinizi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

  Young Woman with Digital Tablet at Home

  Elektrik ve su tüketimine dikkat

  Yuvayı dişi kuş yapar derler. Maaşlarınızın faturalara gitmesini istemiyorsanız, evinize satın alacağınız elektronk eşyaların hem çevre dostu olmasına, hem de elektrik ve sudan tasarruf etmesine dikkat edin. Beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında eşyanın enerji sınıfı oldukça önemli bir noktadır. Bütçenizi biraz zorlayıp, yeni teknoloji buzdolabı ya da bulaşık makinenizi  A++ veya A+++ enerji sınıfından seçerseniz uzun vadede elektrik kullanımından büyük ölçüde tasarruf edersiniz.

  Eski teknoloji ürünler satın almayın

  Artık akıllı ve fonksiyonel ev aletleriyle ev işleri daha kolay ve zahmetsizce yapılabiliyor. Eski teknoloji ürünler satın alıp, ailenize ve sevdiklerinize ayırabileceğiniz zamanı ev işlerine harcamayın.

  Teknik destek önemli

  Elektronik, beyaz eşya ya da küçük ev aletleri satın alırken en önemli detay teknik servis desteğidir. Satın alacağınız çeyizlerin uzun ömürlü olması ve yıllarca sorunsuz çalışması için markanın teknik servis ağını ve şartlarını mutlaka iyi araştırın. Bütçenize göre, bilinen ve kaliteli markaları tercih etmeye çalışın. Garanti belgesi, satın aldığınız elektronik eşyayla yaşadığınız herhangi bir sorunda kurtarıcınız olacaktır. Bu nedenle elektronik eşya satın alırken, garanti şartlarını iyice incelemenizi ve evinize yakın yetkili servisleri öğrenmeye çalışmanızı tavsiye ederim. Ayrıca yedek parça konusunu da ihmal etmemek gerekiyor. Satın alacağınız markanın yedek parçasının piyasada bulunup bulunmadığını da kontrol edin. Yedek parça konusunda sorun yaşayacağınız markaları tercih etmemeye çalışın.

  İhtiyaçlarınızı iyi belirleyin

  Evlenmeden önceki evinizde günlük olarak kullandığınız eşyaları gözden geçirin. Sizin için olmazsa olmaz eşyaları tercih edin. Kullanımı pratik olmayan eşyalar evinizde gereksiz yere yer kaplar.

  Moda kurbanı olmayın

  Eşyalarınızı seçerken modaya göre değil, uzun süreli ihtiyaçlarınıza göre seçimler yapın. Satın aldığınız ürünlerin gerçekten işi yarar olduğundan emin olun.

  Renk seçimine dikkat

  Artık pek çok marka renkli küçük ev aletleri ve elektronik eşya üretiyor. Evinizde bir renk cümbüşü olsun istemiyorsanız, satın almayı planladığınız eşyaların renklerini de göz önünde bulundurun.

  Temizlenmesi kolay olmalı

  Beyaz eşyanın temizlenmesi pratik olmalıdır. Kir tutacak girinti ve  çıkıntılarını fazla olmaması, yapımında kullanılan malzemenin kolay temizlenebilir olması   ve özellikle mutfakta kullanılacak beyaz eşyaların yıkanmasının kolay olması gerekmektedir.

  Çeyizinizi internetten düzün 

  Şehir hayatının hareketli ritmi ve çalışma hayatının zorlukları derken, çeyiz alışverişine de haliyle pek zaman kalmıyor.  Eviniz için aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Mediamarkt.com.tr , binlerce çeşit ürünü ile çeyiz alışverişlerinize ait her şeyi bulabileceğiniz, hızlı, zahmetsiz ve kolay alışveriş imkanı sunuyor. Çeyiziniz için en uygun fiyatlı beyaz eşyaları burayı tıklayarak, satın alabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN