Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiÇevreci markalar ve en dikkat çekici ürünleri

  Çevreci markalar ve en dikkat çekici ürünleri

  Woman holding a small plant in her hands.
  Dünya kaynaklarının sınırlı olması nedeniyle artık pek çok marka çevreci ürünlere yöneliyor. Bilinçli tüketicilerin şirketlerden beklediği ise hem çevreci, hem de performanstan ödün vermeyen ürünler. Küçük ev aletleri ve beyaz eşya üreticilerinden Bosch ve Electrolux, doğayı koruyan ürünleri ve çevreci yaklaşımlarıyla dikkat çekiyor.

  “Yaşam için teknoloji”

  100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Bosch markası, ev aletleri alanında gelişimde, teknolojide, kalite ve güvenilirlikte öne çıkan markalar arasında yer alıyor. ‘Yaşam için teknoloji’ sloganına uygun olarak çalışmalarını sürdüren marka, günlük yaşamını kolaylaştıran ve hayat kalitesini yükselten ürün ve teknolojiler üretiyor. Avrupa’nın ev aletleri pazarında lider markası konumunda olan Bosch’un soğutucuları, çamaşır ve bulaşık makineleri, pişiricileri ve diğer beyaz eşya ürünleri dünyanın dört bir yanında satışa sunuluyor. Markanın insana ve doğaya saygılı davranma prensibi, kuruluşundan itibaren kurumsal felsefesi olmuş ve bugün de enerji tasarruflu, doğal kaynakları koruyan, sürdürülebilir ürünler ve üretim süreçleri olarak çalışmalarına devam etmektedir.

  Nat Geo ve Bosch işbirliği

  Üç yıldır iklim değişikliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında National Geographic Channel ve Bosch Ev Aletleri’nin sürdürdüğü işbirliği, 4. senesinde iklim değişikliği için devam ediyor. İklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için 2016 Sonbaharda ekranlara gelmesi planlanan, Emmy ödüllü Max Salomon’un yapımcılığını üstleneceği belgesel serisi bu konuda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Belgeselde, ünlü isimler Türkiye’deki geçim ve enerji kaynakları, gıda güvencesi ve biyoçeşitlilik, doğal afetler ve sağlık gibi konularda iklim değişikliğinin yarattığı sorunlara ve olası çözümlerine dikkat çekecek. İklim değişikliği belgeselinin yanı sıra, 3 yıldır Türkiye’nin birçok ilinde, çeşitli üniversitelerde devam eden Bosch Çevre Seminerleri bu yıl da bir Nat Geo kaşifi önderliğinde daha kapsamlı olarak düzenlenecek. Proje kapsamında hayata geçirilecek, izleyicileri iklim değişikliği konusunda duyarlı olmaya davet edecek dijital uygulamalara ek olarak, farkındalık boyutunu daha geniş kitlelere yayabilmek adına FOX ekranlarında belgeseli destekleyecek projelere de yer verilecek.

  bosch-bulasik-makinesi

  Kullanıcısıyla iletişim kuran bulaşık makineleri

  Bosch Ev Aletleri, Serie 8 bulaşık makinelerini inovatif teknolojilerle donattı.

  TouchControl özelliği ile dokunmatik olarak programlanan TFT ekranında program açıklamalarını göstererek,  bulaşıklarınız için en doğru programı seçmenizi sağlıyor. TFT ekranı sayesinde kullanıcısına kaç yıkamalık parlatıcısı ve tuzu kaldığını bildiren yeni Bosch Serie 8 solo ve ankastre bulaşık makinaları kapısı açık kaldığında da ekranındaki yazı ile uyarıyor. TFT ekranında göreceğiniz uyarı sayesinde parlatıcınızın ve tuzunuzun kaç yıkamalık kaldığını görerek, önceden alışveriş listenize parlatıcı ve tuzu koyabiliyorsunuz. TFT ekranında programın bitiş saatini görebildiğiniz gibi, programın hangi evresinde olduğunuz bilgisini de veren yeni Serie 8 bulaşık makinelerinin kapısı açık kaldığında da sizi ekranındaki yazı ile uyarıyor. Nemi hapsederek enerjiye çeviren ve çok daha hızlı bir şekilde kurutma yapan, ödüllü Zeolit kurutma teknolojisine sahip yeni Bosch Serie 8 bulaşık makineleri A+++ enerji sınıfından bile %10 daha az enerji tüketiyor.

  bosch-camasir-makinesi

  Akıllı dozaj sistemiyle daha az deterjan kullanın

  Yeni Bosch Serie 6 i-DOS çamaşır makinesi, sahip olduğu akıllı otomatik dozaj sistemi ile makinenin deterjan çekmecesine, şişenin tamamı bir kez konan konsantre sıvı deterjan ile bir daha deterjan çekmecesini açmaya gerek kalmadan 40 defaya kadar yıkama yapıyor. Özel sensörleri sayesinde makineye yüklenen çamaşırın ağırlığını, kirlilik derecesini ve kumaş cinsini belirliyor. Bu bilgilere dayanarak da kullanacağı yıkama programını, uygun sıcaklık derecesini ve devir sayısını kendi seçiyor, ne kadar deterjan ve yumuşatıcı alması gerektiğini de kendi belirliyor. A+++ -%30 enerji sınıfı ile en üst enerji sınıfı olan A+++’dan yüzde 30 daha az enerji tüketiyor.

  Bosch Serie 6 i-DOS çamaşır makinelerinde bulunan özel dokunmatik led ekran ile hiçbir tuş kullanmaksızın, yalnızca ekran üzerine dokunarak, arzu edilen program ve ayarlar kolayca belirlenebiliyor. Hayatınıza pratiklik ve hız katacak olan DirectSelect özelliği; tek bir dokunuşla süre, su sıcaklığı, sıkma devri gibi yıkama ayarlarını istediğiniz şekilde belirlemenize olanak sağlıyor, seçilen programın başlatılıp durdurulmasına kadar tüm işlemlerin yapılması mümkün oluyor. Ayrıca, dokunmatik ekran seçilen programın ne kadar su ve enerji tükettiğini de gösteriyor. 8 ve 9 kg’luk 2 farklı modeli olan Bosch Serie 6 i-DOS çamaşır makineleri ayrıca 10 yıl ek motor garantisi ile de evinizde güvenebileceğiniz bir ürün.

  Karbon emisyonunu %50 azaltmayı hedefliyor

  Günümüzde tüketicilerin aileleri ve çocukları için pratik, rahat ve sağlıklı yaşama verdikleri önem bu yöndeki ihtiyaçları ve yeni teknolojileri ön plana çıkarıyor. Electrolux beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektöründe inovasyon konusunda dünya lideri bir firma. Son 10 yıldan bu yana Ar-Ge Merkezi’nde evlerde aileler ve çocuklar için daha sağlıklı yaşamı mümkün kılmak için yaptığı araştırmalarda özellikle süpürge ve ütü grubunda enerji tasarrufu sağlayan çevreye duyarlı teknolojiler, enerji etiketleri ve sosyal sorumluluk projeleri üzerine birçok çalışmalar gerçekleştiriyor.

  Electrolux’un çevreye yönelik hedefi; elektrikli ürünlerin kullanımı sırasında oluşan elektrik tüketiminden kaynaklanan karbondioksit emisyonunu azaltmak. Electrolux enerji verimli ev aletleri kullanmanın bu konuda ne kadar değerli olduğuna yönelik tüketici bilinci sağlamak amacıyla ürünlerinde enerji verimliliğine odaklanıyor. Çevreci kimliğini kurulduğu günden bu yana devam ettiren Electrolux bunu ürün portföyüne de yansıttı. Birçok modelinin aynı zamanda “yeşil” versiyonları da bulunuyor. Bugün satılan her altı üründen birisi daha çevreci ürünlerden oluşuyor.

  Electrolux fabrikaları ISO 14001 sertifikalıdır. Tüm çözümleri daha az su enerji deterjan tüketimi ve çevreye daha düşük emisyon yayması hedeflenerek tasarlanıyor.  Ürünlerin %70’den fazlası müşterilerin ihtiyaçlarını ve çevresel faktörleri mutlaka dikkate alan tasarım özellikleriyle güncellendi. Tüm Electrolux çözümleri ROHS ve REACH uyumlu ve %95’in üzerinde geri dönüştürülebilir. Ürünlerin %100’ü kalite testinden geçirilir ve cihazların fonksiyonları uzman teknisyenler tarafından tek tek kontrol ediliyor.

  Electrolux, yakın zamanda Türkiye’de elektrikli süpürgelerin enerji verimliliğine yönelik başlayan enerji etiketi uygulamasını ve bu kapsamda Türkiye pazarına sunduğu yeni enerji verimli ürünlerini tanıttı. Marka, yeşil ürün kategorisindeki ürünlerin üretiminde %50 geri dönüştürülmüş malzeme kullanmaya özen gösteriyor. Ürün grubuna eklenen yeni Eco-Force özellikli elektrik süpürgeleriyle 2020 ylında enerji tüketimini %50 azaltmayı hedefliyor.

  electrolux-elektrikli-supurgeler

  Hem çevreci hem  daha güçlü

  Electrolux’un yeni çevreci ürünleri Silent Performance Cyclonic grubunda yer alan ZSPCSILENT, ZSPCCLASS ve ZSPCPARKET modeli elektrik süpürgeleri sürahi yapısı ve sesi asgari düzeye çeken yeni DustPro sessiz başlığı sayesinde temizlik performansından ödün vermeksizin daha sessiz temizlik imkanı sunuyor. Clean Air Filtration özelliği ise havadaki alerjen ve diğer kirleticileri yok ederek temizlik sırasında alerjik reaksiyonları ortadan kaldırıyor. Ayrıca Easy Empty sistemi sayesinde makinenin toz haznesini kolayca çıkartma ve rahatlıkla temizleme fırsatı sunuyor.

  Power Force grubunda yer alan ZPFPARKETT ve ZPFCLASSIC güçlü PowerForce motoru ve DustPro başlığı ile hem halı hem de sert zeminde mükemmel temizliği garanti ediyor. Ayrıca 360 Motion Technology sayesinde ürünlerde yer alan küçük döner tekerlekler küçük eşyaların ve erişimi kolay olmayan yerlerin rahatlıkla temizlenebilmesini sağlıyor. Toz torbasını hızlı ve temiz bir şekilde boşaltabilmek için 180° açılan kapak, elektrik süpürgesinin gövdesine kolay erişim sunuyor ve böylece toz torbasının birkaç saniye içerisinde değiştirilmesini sağlıyor.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN