#CES2019’da çıtayı üste çekenler: SanDisk’ten 4 TB’lik flash bellek

0

Evet yanlış okumadınız, üstelik hala cebinize sığabiliyor. SanDisk, CES 2019’da henüz bir ‘prototip’ olmakla birlikte tarihteki 4TB’lik ilk flash belleği duyurdu. İşte detaylar…

CES 2019’da teknoloji şirketlerinin kıyasıya yarışlarına dair ilgi çekici sonuçlardan biri de SanDisk’in 4 TB’lik flash belleği. Şimdiye kadar ki en yüksek depolama alanına sahip flash bellek olan modelin hala cebe sığabilmesi inanılmaz.

USB-C sürücüsü için seri üretim planları henüz bilinmemekle birlikte şimdilik sergilenen prototip ürünün gelecek için kesinlikle çarpıcı bir sinyal verdiğine şüphe yok. Fiyatı ve çıkış tarihi hakkında da herhangi bir ipucu aktarılmış değil.

Bu arada bazı uzmanlara göre teoride flash bellek olmakla birlikte yine de büyük olduğu ve ait olacağı kategorinin flash bellek olmasının tuhaf kaçacağı görüşü de dile getirilmedi değil. Yine de USB-C kablosu bulunan bu flash bellek, gelecekte çok daha fazla verinin küçük bir çanta ya da cepte taşınabileceği anlamı taşıdığı açık.

Fiyatı ne olur?

Son olarak halihazırda satın alınabilen 2TB’lik flash belleklerin binlerce TL fiyata sahip olduğu düşünüldüğünde olası bir 4 TB modelin neredeyse 10 bin TL’nin üzerinde fiyatlarla gelebileceği gibi -ürkütücü- ayrıntılar da var elbette. Nihai olarak ise gelişmeler merakla bekleniyor.

CES 2019 takibimiz devam ediyor…

Cevap bırakın