CES 2022’de gözler Sony’nin üzerindeydi

0

Sony, ABD’nin Las Vegas şehrinde ve çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen CES 2022’de yerini aldı. 

 

Sony, Las Vegas’taki standında ve “Sony Square” adlı çevrimiçi platformda “Eğlencenin Geleceğini Birlikte Yarat” başlığı altında içerik üreticilerini destekleyen ve kullanıcılara yakınlaşabilen ilham verici çeşitli teknoloji ve girişimlerini tanıttı. 

 

Sony Group Corporation Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida, düzenlenen Sony basın toplantısında şunları söyledi: “Geçtiğimiz iki zorlu yıl boyunca şirketimizin amacının taşıdığı önemi bir kez daha teyit ettik. Biz, insanların benzer ilgi alanlarını paylaşan başka insanlarla daha derin bağlar kurabilmelerine ve içinde yaşadıkları toplumla daha güçlü ilişkiler içerisinde olmalarına imkân yaratmak istiyoruz.” 

 

Yoshida, Sony’nin, Adele (yeni albümü “30”da) gibi sanatçılarla yaptığı çalışmalara değinerek, içerik üreticileri destekleyen en son teknolojilerini ve girişimlerini de beğeniye sundu; bunlar arasında video prodüksiyon alanında pek çok kısıtlayıcı etkeni ortadan kaldıran “Sanal Prodüksiyon”, Sony’nin yaratıcılığa destek veren profesyonel drone’u “Airpeak” ve en yeni akıllı telefonu “Xperia PRO-I” yer aldı. 

 

Aynı zamanda Yoshida, Sony Group şirketi Hawk-Eye Innovations’ın takip teknolojisine ve Sony’nin sanal alanda yeni nesil taraftar toplulukları oluşturmak üzere Manchester City Futbol Kulübü ile yaptığı iş ortaklığına da dikkat çekti.      

 

Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tom Rothman ise Sony Pictures Entertainment ve Sony Interactive Entertainment iş birliğiyle PlayStation IP tabanlı filmler ve TV içerikleri üretmek üzere oluşturulan PlayStation Productions hakkında bilgi verdi. PlayStation Productions’ın “Uncharted” film uyarlamasında başrol oynayan Tom Holland ve oyun geliştirme stüdyosu Naughty Dog’un Eş Başkanı Neil Druckmann, bu iş birliğinin öneminden bahsetti. 

 

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, yeni nesil sanal gerçeklik sistemi “PlayStation VR2” ile oyun dünyasında benzeri görülmemiş bir deneyimi ve kapsayıcılık hissini hayata geçirecek olan yeni “PlayStation VR2 Sense kontrol cihazları”nı tanıttı. Ayrıca, tüm dünyada büyük ilgi gören “Horizon” serisinin son oyunu “Horizon Call of the Mountain”ın “PlayStation VR2”ye özel ilk oyun olacağını duyurdu. 

 

Cevap bırakın