CES 2016’da tanıtılan akıllı sütyen ile tanışın

0

Ekran_Resmi_2016-01-04_11_26_18

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı CES 2016’da görücüye çıkan ilginç teknoloji ürünlerinden biri de OmSignal adını alan akıllı sütyen oldu. Geleneksel bir sütyen gibi kullanılan bu ürün, içerdiği çok sayıda sensör sayesinde kalp atışı ve diğer birçok sağlık odaklı veriyi anbean takip edip akıllı telefon uygulaması üzerinden kullanıcısına sunuyor.

Kanadalı bir şirket tarafından geliştirilen akıllı sütyen, egzersiz sırasında katedilen mesafe, nefes alış-veriş ritmi ve hatta yorgunluk seviyesini dahi ölçüyor. Kalbe yakın olduğu için verilerin yüksek doğruluk oranına sahip olduğu kaydediliyor.

Siyah renkle gelen akıllı ürün, ayarlanabilir askılar ve güvenli tokasıyla geleneksel bir sütyenle aynı yapıyı sunuyor. Ek olarak getirdiği teknoloji özellikleri sayesinde 2016’nın dikkat çeken yeniliklerinden biri olacağı belirtiliyor.

Ürün, giyilebilir teknoloji trendinin geldiği noktaya dair önemli göstergeler arasında. Gelecekte giysilerin inovatif formlarda insanoğlunun karşısına çıkabileceğine dair işaretlerden biri aynı zamnda.

Peki fiyatı ne kadar?

OmSignal akıllı sütyen, yapılan açıklamaya göre 150 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Daha önce ünlü moda markası Ralph Lauren de akıllı sütyen geliştirmiş ve 275 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunmuştu. Dolayısıyla OmSignal, nispeten bütçe dostu bir fiyatla geliyor. Ne seviyede ilgi göreceği bilinmese de ilkbahar aylarında tüketicilerle buluşacağı ifade ediliyor.

Cevap bırakın