Cüzdanda taşınabilen duvar şarj cihazı Kado

0

Şarj cihazlarını çantanızda taşımaktan hoşlanıyor olabilirsiniz. Peki ya çantanız yoksa? Cepte kablo taşımak da pek tercih edilen bir şey değil, belki power bank’le akıllı telefonunuzu bir arada tutmayı seviyorsunuzdur. Alternatif fikirlere ne dersiniz? Örneğin Kado adlı ürün, konuya alışılmışın dışında bir noktadan yaklaşan bir duvar şarj cihazı…

Kickstarter’da görücüye çıkan ve talep ettiği bağışlarla seri üretime geçmeyi hedefleyen Kado, oldukça inovatif bir girişim hamlesinin sonucu. Sadece 7mm’lik kalınlığı ile neredeyse bir akıllı telefonla aynı ölçüde taşınabilirlik vaat ediyor. Basit bir tanımla üç adet kredi kartının kalınlığı kadar yer kaplıyor. Bu da cüzdanınızda dahi taşınabileceği anlamına geliyor.

Dünyanın en küçük duvar şarj cihazı olarak tanımlanan Kado, katlanabilir şarj protları ile geliyor. İstendiğinde Apple onaylı Lightning, Type-C veya microUSB portuyla kullanılabiliyor. Kabloları kullanılmadığında cihazı zekice sarıyor. Ek olarak AB tipi prizlerin yanı sıra ABD tipi prizlerle de kullanılabiliyor.

10 W’a kadar aygıtları şarj edebilen duvar tipi ürün, QuickCharge 2.1A desteğine de sahip. Bir pil olmadığının altını çizelim, prize takılabilen ve akıllı telefonunuzun şarj olmasını sağlayan zekice bir üründen ibaret.

Daha önce power bank üreten ve yoğun ilgi gören bir ekip tarafından geliştirilen Kado için planlanan satış fiyatları ise 39-44 dolar aralığında. Satışlarına önümüzdeki Aralık ayında başlanması bekleniyor.

Cevap bırakın