Cep telefonunuzda olmazsa olmaz 5 ücretsiz haberleşme uygulaması

0

Akıllı telefonunuz üzerinden ücretsiz olarak haberleşmek istiyorsanız bu konudaki en başarılı uygulamalardan 5 tanesinin neler olduklarını, özelliklerini ve püf noktalarını gelin birlikte inceleyelim.

WhatsApp Messenger Uygulaması

WhatsApp Messenger, Android ve diğer akıllı telefonlarda kullanılabilen en popüler mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkıyor. Bu uygulama başkalarıyla mesajlaşabilmeniz ve onları arayabilmeniz için telefonunuzun internet bağlantısını (4G/3G/2G/EDGE veya mümkün olduğunda Wi-Fi) kullanır. Mesaj gönderebilir, sesli arama yapabilir, fotoğraf, video, belge ve sesli mesaj yollayabilirsiniz.

Uygulamanın en önemli özelliği elbette ücretsiz olmasıdır. WhatsApp aramaları, telefonunuzun konuşma paketindeki dakikalarınız yerine internet bağlantınızı kullanır. Uluslararası WhatsApp mesajı göndermenin ekstra bir maliyeti yoktur. Dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarınızla yazılı, sesli ve görüntülü sohbet edebilirsiniz. WhatsApp, tıpkı SMS gibi, telefon numaranızla çalışır ve var olan telefon rehberiniz ile kolayca eşleşir.

WhatsApp’la her seferinde oturum açmaya gerek kalmadan her zaman bağlı kalır ve hiçbir mesajınızı kaçırmazsınız. Telefon rehberiniz, WhatsApp’ı olan kişilerinizle sizi kolayca ve hızlıca bağlar. Telefonunuz kapalı olsa bile WhatsApp’da bir sonraki kullanımınıza kadar bu son mesajlarınız saklanır.

Messenger Uygulaması

Telefonunuza yine ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz Messenger uygulaması da tıpkı kısa mesaj gibi çalışır fakat internet bağlantınızı kullandığı için her mesaj için ücret ödemeniz gerekmez.  Sadece Facebook arkadaşları için değildir: Telefon rehberinizdeki kişilere mesaj gönderebilir ve telefon numarası girerek yeni bir kişi ekleyebilirsiniz.

Uygulama ile sık mesajlaştığınız kişiler için gruplar oluşturabilir, gruplara ad verebilir, grup fotoğrafları belirleyebilir ve hepsini bir arada tutabilirsiniz. Sohbet balonları yardımıyla da başka uygulamaları kullanırken konuşmanızı sürdürebilirsiniz.

Messenger Uygulaması ile İnsanların mesajlarınızı ne zaman gördüğünü bilirsiniz. Mesajları veya fotoğrafları konuşmada olmayan kişilere iletebilir ve kimlerin Messenger’da müsait olduğunu ve Facebook’ta aktif olduğunu görebilirsiniz.

SKYPE Uygulaması

Skype Uygulaması sayesinde anlık mesajlarınızı, sesli veya görüntülü çağrılarınızı ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Görüntülü çağrı ile yüz yüze konuşarak 25 kişiye kadar yeni görüntülü grup görüşmeleri düzenleyebilirsiniz. Cep telefonlarını ve sabit hatları düşük tarifelerle arayabilir (Skype’tan Skype’a çağrılar her zaman için ücretsizdir)  sohbetlerinize ifade ve Moji’ler ekleyebilirsiniz.

Skype Uygulaması akıllı telefonlar, tabletler, PC’ler ve Mac’lerde kullanılabilir. Tüm bunları yaparken sınırsız bir veri planı ya da WiFi bağlantısı kullanılması tavsiye edilir. Unutmayın bu uygulamaları kullanmak için akıllı telefon fiyatlarının yüksek olmasına gerek yoktur. Standart modellerde de tüm uygulamaları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

AZAR Uygulaması

Yine ücretsiz bir uygulama olan Azar sayesinde, sadece parmağınızı kaydırarak insanlarla hızlı ve kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Bu güne kadar 100 milyondan fazla indirme ve 15 milyardan fazla eşleşme yapılan uygulama 130’dan fazla ülkede Google Play’in öne çıkan uygulamalarından biri olarak dikkat çekmektedir.

Azar, resmi olarak 19 dili desteklemektedir.  Cinsiyet & Bölge tercihi seçenekleri ve yüz tanıma özelliği ile Ektikonlar, Kostümler ve video filtreleri kullanma olanağı sağlar. Mesajlaşma sırasında gerçek zamanlı çeviri özelliği mevcuttur.  Arkadaşlarınızla sınırsız mesaj, fotoğraf ve paylaşımı yapabilirsiniz.

BİP Messenger Uygulaması

BiP, yine ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz oldukça başarılı bir haberleşme uygulamasıdır. BiP kullanarak arkadaşlarınız ile sınırsızca mesajlaşabileceğiniz gibi konum paylaşıp onlara fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. Kuracağınız gruplar sayesinde topluca konuşabileceğiniz gibi yüksek kalitede görüntülü ve sesli aramalar yapabilirsiniz.

BiP’te tüm cep telefonlarını ve sabit hatları gündüz ya da gece istediğin saatte arayabilirsiniz. Mesela diyelim Fransa’dasınız Türkiye’deki BiP’i olmayan bir tanıdığınızı aramak istiyorsunuz. Bu arama, sanki siz Türkiye’deymişsiniz gibi gerçekleşir ve ek bir ücret ödemezsiniz.

BiP ayrıca size hayatınızı kolaylaştıracak eğlenceli içerikler sunarken istediğiniz ürün veya hizmetleri de satın alabilmeni sağlar. BiP’te Çevirmen de bulunur. BiP Çevirmen istediğiniz dilden, istediğiniz dile, hem yazılı hem sözlü çeviri yapar. BiP’te Akıllı Faks özelliğini de kullanabilirsiniz.

Yukarıda anlattığım uygulamaların hepsini sahibi olduğunuz akıllı telefon modellerinden birine yükleyerek hemen deneyebilirsiniz

 

Cevap bırakın