Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürCEA isim değişikliğine gitti

  CEA isim değişikliğine gitti

  PrintDünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES’i (Consumer Electronics Show) düzenleyen CEA (Consumer Electronics Association) ismini değiştirdi. Bundan sonra CEA yerine CTA (Consumer Technology Association) ismini kullanacak olan kuruluş yeni değişikliği kamuoyuna duyurdu.

  Değişiklik sonrasında CTA’nın her yıl ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlediği CES’in isminde bir değişikliğe gidilmeyeceği belirtilirken organizasyon şeması da aynen korunacak. Yapılan değişiklikle ilgili açıklama yapan CTA’nın CEO’su Gary Shaphiro, bu değişimin organizasyonun yenilikçi yapısını daha iyi yansıttığını ifade etti.

  ces_cta

  CTA CEO’su Gary Shaphiro.

  Yaklaşık 50 yıldır düzenlenen fuarın 2016 yılı ayağı için geri sayım başladı. Her sene teknoloji dünyasının adeta kalbinin attığı CES’in 2016’daki ana teması ise robotik teknolojileri olacak. 6-9 Ocak 2016 tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek fuarda mobil teknolojilerden TV endüstrisine, otomobillerden akıllı ev konseptlerine kadar geniş bir yelpazede binlerce yeni ürün ve hizmetin teknoloji meraklılarının karşısına çıkması bekleniyor.

  2016 trendlerine ev sahipliği yapacak

  Yüzbinlerce katılımcı ve dünyanın her yerinden gelen basın mensuplarına geleceğe dair en çarpıcı işaretlerin de sunulacağı fuarda giyilebilir teknolojiler de öne çıkacak. Fuar düzenlendiği yıla damgasını vuracak yeniliklerin görülebildiği bir etkinlik olmasıyla dikkat çekiyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN