Çaysız olmaz diyenlere 5 çay makinesi alternatifi

2

yeni-cay

Ev, yazlık ya da ofislerde; pratik şekilde çay yapabilmek için teknolojiden yararlanıyor, çay makineleri kullanıyoruz. Her ne kadar sallama çay ikram etmek bir çözümse de, hem lezzeti, hem de ikram ettiğiniz kişiye verdiğiniz değeri göstermesi açısından demleme çayın yeri bir başka. Çay makinesi modelleri ve çay makinesi fiyatlarını incelediğim bu yazımda sizlere demleme çay keyfi yaşamanız için dijital oyuncaklar öneriyorum.

hom

HOMEND Royaltea 1701 Konuşan Çay Makinesi

Homend’in ‘konuşan çay makinesi’ sloganıyla piyasaya sunduğu ürünü, beyaz rengi ve cam demliğiyle, kullanıldığı mekâna uyum sağlayan şık bir seçenek. 1 litre cam demlik, 1.9 litre su haznesi, paslanmaz çelik çay filtresi ve paslanmaz çelik gizli rezistansa sahip olan ürünün elektrik sarfiyatı maksimum 1800 Watt. Homend Royaltea’ye adını veren özelliği sesli uyarı sistemi, ısıttığı suyun durumu hakkında sahibini konuşarak bilgilendiriyor. Konuşma özelliği istendiğinde devre dışı bırakılabiliyor. Bu durumda, konuşma yerine ‘bip’li uyarı devreye giriyor. Bu teknoloji harikası, 100 derecede tuttuğu çay suyunun yanında, kahve ve bitki çayı için 80 derece sıcaklıkta su hazırlarken, bebeğinize mama yapmanız gerekirse en ideal sıcaklık olan 40 derece su hazırlıyor. Isıttığı suyu uzun süre aynı ısıda muhafaza etmesi de ürünün artı özelliklerinden. Çayı 2 saat boyunca sıcak tutuyor. Bitki çayını 1, mama suyunu ise 5 saat sıcak tutuyor. İki kademeli güvenlik sistemine sahip olan Homend Royaltea 1701, su kaynadığında, susuz kaldığında devreye giriyor ve kendisini otomatik olarak kapatıyor. HOMEND Royaltea Konuşan Çay Makinesi hakkında daha fazla detay ve satın alma bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

phl

PHILIPS HD7301/00 Daily Collection Çay Makinesi

Tüm aile için her zaman sıcak çayı hazır tutma görevini üstlenen PHILIPS’in Daily Collection model çay makinesi, su sıcaklığını otomatik olarak her zaman aynı sıcaklıkta sabitleme fonksiyonuna sahip. 0,9 litre cam çaydanlığı ve 1,9 litre su ısıtıcı haznesi bulunan ürün, tek ayak üzerinde 360 derece dönen tabanıyla pratik bir kullanım sağlıyor. Gizli paslanmaz çelik malzemesiyle hızlı kaynama ve kolay temizlik sağlayan PHILIPS Daily Collection’ın enerji tüketimi ise 1700 Watt. Suyu ve su ısıtıcıyı temizleyen çıkarılabilir kireç önleyici filtresi buluna üründe, kolay saklama için güç kablosu sarıcı bulunuyor. Bu sayede kordon tabana sarılarak su ısıtıcı fazla yer kaplamadan saklanabiliyor. PHILIPS Daily Collection Çay Makinesi hakkında daha fazla detay ve satın alma bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

arc1

ARÇELİK K3280 Tiryaki Çaycı Çay Makinesi

Arçelik’in çay makinesi K3280 Tiryaki Çaycı, 0.7 litre cam demlikle geliyor. 1.8 litre kapasiteli su haznesi bulunan ürünün maksimum güç sarfiyatı 1650 Watt. Kireç filtresi sayesinde, kireçli suların olası etkilerini önleyen ve daha lezzetli bir çay keyfi yaşamayı sağlayan ürün, gizli rezistansıyla da daha estetik bir görünüme sahip. İkili ısıtma sistemi mevcut olan Tiryaki Çaycı’da suyu daima sıcak tutmak için özel fonksiyon bulunuyor. Su seviye göstergesinden haznedeki suyun ne kadar kaldığı kolayla takip edilebiliyor. 360 derece dönebilen kablosuz kullanım teknolojisi sayesinde kullanıcısına kolaylık sağlayan Arçelik’in çay makinesi K3280 Tiryaki Çaycı, ışıklı açma/kapama düğmesi ve güç kontrol ışığı ile de fonksiyonları hakkında kullanıcısını bilgilendiriyor. Arçelik Tiryaki Çaycı hakkında daha fazla detay ve satın alma bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

arz

ARZUM Mystique Cam Demlikli Cam Semaver

ARZUM’un Mystique Semaver modeli, çaydan vazgeçemeyenler için iyi bir alternatif. 1.2 litre kapasiteli cam demlik ve 3 litre kapasiteli cam su ısıtıcısı bulunan Mystique Semaver, klasik semaver görüntüsünü, modern teknolojinin imkânlarıyla sunan yenilikçi bir ürün. Akıllı sensör sistemi bulunan ürün, suyu sürekli sıcak tutma, sesli kaynama uyarısı ve otomatik kapanma özelliğine sahip. Mystique Semaver’de kaynatma beyaz, sıcak tutma ise kırmızı ikaz ışığıyla gösteriliyor. Kaynatma sırasında 1500 Watt enerji tüketen ürünün %90 enerji tasarrufu sağladığı üretici tarafından belirtiliyor. Paslanmaz çelik gizli rezistans ile paslanmaz çelik çay filtresiyle gelen ürün, susuz çalışmayı, dolayısıyla olası bir yangını önleyen emniyet sistemiyle dikkat çekiyor. Mystique Semaver’de cam su ısıtıcı gövdenin LED aydınlatmalı olması da, ürünün estetik farkı olarak öne çıkıyor. ARZUM AR399 Mystique Cam Demlikli Cam Semaver hakkında daha fazla detay ve satın alma bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

tef

TEFAL Tea Expert Cam Demlik Çay Makinesi

Son tavsiyem, TEFAL’in Tea Expert cam demlikli çay makinesi. 0,7 litre cam demlik, 1.8 litre su haznesine sahip olan ürün, aynı zamanda su ısıtıcısı olarak da kullanılabiliyor. Maksimum güç sarfiyatı 1650 Watt olan TEFAL Tea Expert cam demlikli çay makinesi, paslanmaz çelik gövdesiyle dayanıklı bir ürün olarak göze çarpıyor. Gizli rezistans kullanılan ürün, 360 derece dönebilir taban sayesinde kolay kullanım imkânı sunuyor. TEFAL Tea Expert Cam Demlik Çay Makinesi hakkında daha fazla detay ve satın alma bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın