Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraCasio’dan yirminci yıla özel fotoğraf makinesi

  Casio’dan yirminci yıla özel fotoğraf makinesi

  Ekran_Resmi_2015-05-15_14_25_14

  Casio, LCD ekran sahip ilk dijital fotoğraf makinesini üreten şirket. Bundan 20 sene önce satışa çıkan cihazın adı ise QV-10. Günümüzde teknolojinin her alanında, tüketici elektroniği konusunda sayısız alt başlıkta kullanılan LCD ekranların atalarından biri, 20. yaşını doldururken Casio’dan ilginç bir kutlama haberi geldi…

  Japon teknoloji şirketi, LCD ekrana sahip QV-10 modelinin 20 yılı anısına özel bir fotoğraf makinesi tasarladı. Casio’nun EX-FR10 Limited Edition model koduna sahip model, retro havasını sonuna kadar yansıtan modern bir cihaz olarak şanslı sahiplerinin karşısına çıkacak.

   

  Casio EX-FR10 Limited Edition, lensi ile LCD ekranının ayrılabilir özelliği sayesinde ilginç bir kullanıma da olanak tanıyor ve özçekim yapılabilmesini mümkün kılıyor. Üzerinde 1/2.3 inç CMOS sensör bulunan cihaz, 16.7 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekimi gerçekleştirilebiliyor ve HD video kaydına da imkan tanıyor.

  Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerine de sahip olan cihaz, mat gri kaplaması ve günümüz fotoğraf makinelerine göre oldukça büyük yapısıyla da dikkat çekiyor. Özel üretim fotoğraf makinesinin sınırlı sayıda üretileceği açıklandı. 2000 adet üretilecek cihazın Mayıs ayının sonuna doğru satışa sunulacağı belirtilirken fiyatı hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN