Casio’dan güneş enerjisiyle çalışabilen akıllı saat

0

Casio, yeni akıllı saat modeli G-Shock Rangeman GPR B-1000’i, CES 2018 kapsamında tanıttı. Sınırlı sayıda üretileceği kaydedilen model, güneş enerjisiyle çalışabiliyor.

Casio, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen yılın en önemli teknoloji etkinlinliklerinden CES 2018 fuarı kapsamında, güneş enerjisiyle çalışabilen akıllı saat modeli G-Shock Rangeman GPR B-1000’i tanıttı. İnovatif bir özellikle birlikte gelen akıllı saat, uzun süreli doğa yürüyüşleri ve beraberindeki prizlerden uzak kalınan durumlar için altın değerinde bir çözüm…

Casio G-Shock Rangeman GPR B-1000, solar panelleri sayesinde 4 saat boyunca güneş altında durduğu taktirde 1 saat kullanım sunan şarj durumuna ulaşıyor. Bu sayede kritik kullanım gerektiren (GPS’in gerekli olduğu çeşitli karmaşık doğa yürüyüşlerinde, vb.) durumlarda kullanıcılar için giyilebilir teknoloji ürününün bir süre daha kullanımının önünü açan proaktif bir çözüm olanağı sunuluyor.

Aynı zamanda GPS özelliği de bulunan ve seramik kasayla gelen model; altimetre, barometre, pusula ve termometreye de sahip. Ayrıca soğuk, toz ve çamura dayanıklı bir izolasyon yapısı sunuyor.

Siyah ve yeşil olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satışlarına sınırlı adet üzerinden başlanacağı belirtilen akıllı saatin ülkemizdeki outdoor meraklılarıyla buluşma olasılığı ise henüz net değil.

Öte yandan Casio, bir diğer akıllı saat modeli (yeni) Pro Trek WSD-F20’yi de görücüye çıkardı.

  • MediaMarkt’taki her bütçeye uygun akıllı saat alternatiflerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın