Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunCar For Sale Simulator 2023 – Erken Erişim

  Car For Sale Simulator 2023 – Erken Erişim

  Oyun dünyasında arabaların yeri her zaman başka olmuştur. Kimi zaman yarıştığımız, kimi zaman ise modifiye yaptığımız serüvenlerimizde artık al-sat işlerini bir galerici gibi yapacağımız Car For Sale Simulator 2023 var! Bakalım bu oyun bize neler sunuyor?

  Temelinde Car For Sale Simulator 2023 saf bir araba alım satım oyunu. Oyuncuyu birinci kişi noktasına yerleştirerek etrafında bir dünya oluşturan yapım, cebinizdeki parayı denkleştirip aldığınız kimi zaman hasarlı, kimi zaman boyanmış, bazen ise fıstık gibi arabaları bakım yapıp daha yüksek fiyatlara satma üzerine kurulu. 2. El pazarına ilgi duyuyorsanız ister mahallede gezip isterseniz de araç pazarına uğrayarak bu güzelliklerle tanışabiliyorsunuz.

  Unutulmasın, 2. el ticaretinde olduğu gibi satıcılar sizi kandırmaya, ederinden fazlasına araç satmaya çalışabiliyor. Siz burada ekspertiz raporu istemek ya da pazarlık opsiyonlarını kullanmak gibi yetenek bazlı kartları sahaya sürebiliyorsunuz.

  Ucuza aldığınız araçları oyunun başında yetenekleriniz olmadığı için daha ucuza alma şansınız pek olmuyor. Yetenekler açıldıkça artık satıcıları kıstırmaya, onlarla sıkı pazarlıklar yapmaya başlıyorsunuz.

  Daha sonrasında bu araçları tamir etmek, modifiye etmek, boyatmak, yıkatmak mümkün. Araçları satarken bütün bu unsurlar dikkate alınıyor satın almaya gelenler tarafından. Araç alıp sattıkça sizin yetenekleriniz artıyor. Ofisin önünü temizleyip çöpleri attıkça, içini dekore ettikçe ciddi ciddi bir işletme yönetir gibi ilerliyorsunuz.

  Satın aldığınız araçları şehir içinde kullanarak gitmeniz gereken yerlere gidebiliyorsunuz. İsterseniz yakınlarda yer alan otobüs duraklarından da faydalanarak ilerleyebiliyorsunuz. Açık dünya konseptinde bir Simulator olması nedeniyle keyifli bir deneyimi var. Çok aşırı detaylar beklemeyin ama, oyun daha Erken Erişim aşamasında. Fakat buna rağmen oldukça geniş bir ortam mevcut.

  Oyunda şu an 50’den fazla gerçek dünyadan esinlenilmiş araç var. Tiplerine bakınca arabanın modelini anlıyorsunuz ama isim bakımından Citroen değil de Ctreon gibi tabirler mevcut. Görsel düzen hiç fena değil. Araçların dışı oldukça göze hoş geliyor. İç kısım ilerde muhtemelen geliştirilecek diye düşünüyorum. Şehir ve ortam tasarımları da bir miktar boşluk ve binalar şeklinde. Ama ana fikri sevdiğinizde geri kalan hiçbir şey umurunuzda olmuyor.

  Ses açısından baktığımızda şu an yapım iyi ile kötü arasında gidip geliyor. Muhtemelen gelecekte bunlar da elden geçirilecektir diye düşünüyorum.

  Oyunda doğrudan para kazanmak biraz zor. Özellikle başlarda. Bu sebeple banka ve vergi sistemleri oyunda fark yaratan detaylar arasında. Cebinizdeki parayı tek başına katlamanız pek olası değil. O yüzden biraz yatırıma girip üzerine para koyarak kartopu efekti yaratmanız gerekiyor. Özellikle yetenek ağacında da biraz ilerleyip yeni yetenekler açtıkça tıkır tıkır yürüyor işler.

  Son söz olarak bu oyunu takipte olun derim. Her zaman tam böyle istediğimiz tarzda biraz Tycoon kafasında, biraz simulator havasında oyun düşmüyor piyasaya!

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN