CapTune uygulaması ile kulaklığınızda devrim yaratın

0

Sennheiser__CapTuneGözünüz bozulduysa, hemen bir göz doktoruna gidiyorsunuz değil mi? Doktor sizi muayene ediyor ve gözünüze uygun bir gözlük satın almanız için uygun mercek numarasını bir reçeteye yazarak size veriyor. Siz de bu reçeteyle bir gözlük yaptırarak, bu sorunuzdan kurtuluyorsunuz.

Peki aynı durum kulağınız için söz konusu olsa? Diyelim ki, müziğinizi iyi bir kulaklıkla dinlemek istiyorsunuz ama kulağınız bazı sesler konusunda ne yazık ki eskisi kadar iyi değil. Bu konuda ne yapabilirsiniz acaba?

Genç ve sağlıklı bir kulak hangi sesleri duyabilir?

Sennheiser uzmanları biyolojik açıdan bakıldığında genç ve sağlıklı bir insan kulağının ortalama olarak 20-20,000 Hz arasındaki sesleri rahatlıkla duyabildiğini söylüyorlar. Ancak genetik yapı, yaş, hastalık, yüksek sesli ortamlarda bulunma gibi birçok nedenler zaman içinde kulak hassasiyetini olumsuz yönde etkiliyor. Dolayısıyla çok az sayıda insan bu aralıktaki frekansları eşit derecede mükemmel şekilde duyabiliyor.

İşte tam bu noktada Sennheiser mühendisleri tarafından geliştirilen CapTune uygulaması, net ve konforlu bir müzik dinletisi için kulaklığınızda devrim yaratıyor. CapTune uygulaması ideal duyma eğrinizi yakalama konusunda size teknolojik açıdan adım adım yardımcı oluyor ve müzik keyfinizi geliştiriyor.

Sennheiser kulaklıklarıyla birlikte kusursuz çalışan CapTune, kulaklığınızın yapısal olarak daha iyi sunduğu frekans aralıklarına göre müziği ayarlamanızı sağlıyor. Eğer mid sesleri (midrange) daha iyi duymak istiyorsanız, Sennheiser kulaklığınızın CapTune ile mid seslere odaklı bir ses iletmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca CapTune uygulaması ile müzik tutkunlarının en iyi müziği elde edebilmesi için kusursuz bir şekilde ses optimizasyonu ve ekolayzır ayarı yapması da mümkün… Premium bir müzik çalar ve güçlü bir ses optimizasyonunu bir arada sunan CapTune uygulaması, müziğin kontrolünü tamamen müzik severlere bırakıyor. CapTune; çok kaynaklı müzik listeleri oluşturma, SoundCheck ile müziği dinlerken gerçek zamanlı olarak ses ayarı yapabilme, farklı ayarları A/B testi yaparak deneme, farklı müzik ve parçalar için ses profilleri oluşturma gibi özelliklere sahip…

CapTune ve TIDAL müzik servisi bir arada

Hem Android hem de iOS cihazlar için geliştirilen CapTune gerçek ses deneyimi için yüksek duyarlıklı ve kayıpsız ses iletimi sağlayan TIDAL müzik stream servisi ile de birlikte geliyor. Kullanıcılar, Sennheiser tarafından tasarlanmış ekolayzır ve ses efekti ayarlarını spor salonunda, seyahat, açık alanda koşuda veya ofiste gibi kişisel tercihlerine göre farklılaştırabiliyor.

Gerçek zamanlı spektrum analizi sunan CapTune, iTunes üzerindeki müzik listelerini doğrudan içe aktarabiliyor. MP3, AIFF, AAC, FLAC, OGG, WAV ve Apple cihazlar için kayıpsız ALAC formatındaki ses dosyalarını çalabiliyor.

 

Cevap bırakın