Canon’dan zoom öncelikli iki yeni fotoğraf makinesi

0

1452593161_PowerShot_SX540_HS_Flash_Up_FSLJapon teknoloji şirketi Canon, iki yeni zoom odaklı fotoğraf makinesi modeli PowerShot SX540 HS ve PowerShot SX420 IS’i tanıttı. Şirketin PowerShot serisine eklenen modellerden SX540 HS (üstte), 50x optik zumu ile tribünlerden bile çekim yapabilirken hassas sensörü de dikkat çekiyor. Cihazın DIGIC 6 işlemcisi ve 20,3 megapiksel CMOS (CCD) sensörü de öne çıkan özellikleri arasında…

Bu modelde bulunan Zum Kadrajlama Yardımcısı uzun zum kullanırken konunuzun takibini güvenceye almanız için, bir dengeleme modunu aktifleştirir ve fotoğraf makinesi merkezde ve odakta kalmanızı sağlarken konunuzu kolayca seçip kadrajlanmanıza imkan tanır. 24mm ultra geniş açılı lens etkileyici şehir ve engin doğa manzarası çekimleri yapabilmeniz için kareye çok daha fazla şey sığdırmanıza yardımcı olur. Ek olarak Full HD video kaydı gerçekleştirebilen fotoğraf makinesinde 5 eksenli görüntü sabitleyicisi ile hareket halinde daha net fotoğraflar vaat ediliyor.

1452593121_PowerShot_SX420_IS_RED_Flash_Up_FRT Cep boyutundaki ve farklı renklerdeki SX430 IS modeli (üstte) ise eğlenceli özelliklere sahip. Model DIGIC 4+ ile 42x zum lensi, 20 megapiksel sensör, otomatik ve basit yaratıcı özelliklerin yanı sıra Dinamik NFC özellikli Wi-Fi işlevi de sunuyor. Akıllı IS (görüntü sabitleme teknolojisi), HD video, 3 inç ekran, çok sayıda yaratıcı efekt ve Uzaktan Çekim özelliği bulunuyor. Uzaktan Çekim, fotoğraf makinesini uzaktan kumanda edebilmeyi sağlıyor.

Fotoğraf makinelerinin her ikisinde de dahili Wi-Fi ve Dinamik NFC özelliği var. Bu sayede uyumlu akıllı telefon, tablet veya Canon CS100 gibi depolama cihazlarına bağlanılarak sosyal paylaşımda bulunulabiliyor ve Image Sync işleviyle otomatik olarak Canon’un irista veya Google Drive’a yedekleme gerçekleşiyor.

Media Markt’taki her bütçeye uygun fotoğraf makinesi alternatifleri için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın