Canon’dan odaklama hızı ile dikkat çeken yeni objektifler

0

Canon, dijital kamera sektöründe özellikle profesyonelleri hedeflediği EOS R sistemine özel ürettiği yeni objektiflerini (lenslerini) tanıttı.

Canon, spor, haber ve vahşi yaşam fotoğrafçılarına kar, yağmur ya da yoğun güneş ışığı altında ve hareket halindeyken kullanımı esas alan, hızlı aksiyonu yakalama becerisi, yüksek hız ve yüksek hassasiyete sahip profesyonel aynasız fotoğraf makinesi EOS R3’ü duyururken bu kameraya özel üç yeni “RF lensi” de tanıttı.

RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM lensleri, Canon’un EOS R Sistemi için üretilen lens yelpazesindeki yerlerini alıyor. Profesyonel vahşi yaşam ve spor fotoğrafçıları için ideal olan RF serisindeki süper telefoto lensleri, iki kat güce sahip bir sürücü yöntemi özelliğine sahip olan ilk lensler olma özelliğini taşıyorlar. Bu özellik sayesinde fotoğraf makineleri, daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde odaklanabiliyor ve böylelikle profesyoneller, 30 kare/sn’de çekim yaparken bile aksiyonu takip edebiliyor.

Lansmanı gerçekleşen bir diğer lens olan RF 100mm F2.8L MACRO IS USM ise 1,4x büyütme kapasitesi ile dünyanın ilk AF makro lensi niteliğine sahip. Bu lens, yaratıcı becerilerini geliştirmek isteyen amatörlerden profesyonellere, EOS R Sistemi fotoğraf makineleri ve lenslerinin sağladığı güçlü avantajlar sunuyor.

RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılarına yönelik çıkartılan ve büyük beğeni kazanmış, ezberleri bozan iki süper telefoto lensi EF 400mm f/2.8L IS III USM ve EF 600mm f/4L III USM modelleri temel alınarak üretildi.

Cevap bırakın