Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraCanon teknolojisi en ikonik müzik parçalarından birine yeni bir soluk getiriyor

  Canon teknolojisi en ikonik müzik parçalarından birine yeni bir soluk getiriyor

  Canon, kabartmalı baskı teknolojisiyle; kadrosunda görme engelli çocukların da yer aldığı Beyaz Eller Korosu Nippon’un, Beethoven’ın 9. Senfonisinin görsel yorumunu gerçekleştireceği sergiyi destekliyor.

  Canon; sanatı daha erişilebilir kılma taahhüdü doğrultusunda Beyaz Eller Korosu Nippon’un (The White Hands Chorus Nippon) Beethoven’ın 9. Senfonisi’nden “An die Freude” adlı bölümün görsel bir yorumu için sahneye çıkacağı sergiyi destekliyor. İlk kez Mayıs 1824’te Viyana’da çalınan 9. Senfoni, bugün, tam iki yüz yıl sonra, “An die Freude” (Neşeye Övgü) adlı farklılıkları kapsayıcı ve deneysel bir fotoğraf sergisi kapsamında şehre geri dönüyor.

  Fiziksel engeli olan ve olmayan çocukları bir araya getiren Beyaz Eller Korosu Nippon işitme engelli üyeleri; işaret dili, hareket, yüz ifadeleri aracılığıyla sesi ve duyguları ifade ediyor.

  Sergide, Canon PRISMAelevate XL baskı teknolojisi ve Arizona yazıcı serisi kullanılarak kabartmalı basılan fotoğraflar sergileniyor. Canon’un kabartma baskılı görselleri, görme engelli bireylerin deneyimi göz önünde bulundurularak üretiliyor.

  Çok sayıda mürekkep katmanının üst üste gelmesiyle oluşan kabartmalı baskı; ziyaretçilerin, eserleri zihinsel bir temsil olarak canlandırması için tamamen dokunsal ve sürükleyici bir deneyim sağlıyor. Sergide ayrıca, görme engelli ziyaretçilerin, müziğin ardındaki hikâyeyi tam olarak öğrenebilmeleri için Braille alfabesiyle basılmış açıklamalarına da yer veriliyor. Sergi, Canon’un engelli bireylerin sanat yapma ve sanatı deneyimleme yolculuklarında öncü olmak üzere teknolojiyi kullanarak sanatı daha erişilebilir hale getirme çabalarının devamı niteliği taşıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN