Yüksek zoom’lu Canon PowerShot SX730 HS tanıtıldı

0

1493190714_PowerShot_SX730_HS_BK_FRT_Flash_UpYazın sıcakları ve dolayısıyla bolca temiz hava, yeni yerler derken öncü fotoğraf teknoloji şirketlerinin seyahat edenlere yönelik yüksek zoom’lu modelleri de tanıtılmaya başlandı. İşte bunlardan biri de Japonya merkezli Canon’un yeni PowerShot SX730 HS modeli.

Kompakt tasarımı ile dikkat çeken fotoğraf makinesi, saniyede 5.9 kare sürekli çekim hızıyla anı yakalamak isteyenlere hitap ediyor. 40x optik zoom özelliği sayesinde ise çok uzak noktaların fotoğraflanabilmesine imkan tanıyor. Cihazda ayrıca 80x’lik ekstra bir dijital zoom faktörü daha bulunuyor.

Bluetooth özelliğine sahip olan PowerShot SX730 HS, bu sayede akıllı telefonlarla eşleştirilerek görsellerin mobil cihaz ekranlarından da görülebilmesine olanak tanıyor. Ek olarak Camera Connect Uygulaması ile akıllı cihaz üzerinden GPS verilerini de fotoğraf makinesine entegre etmek mümkün oluyor.

Manzara ve seyahat fotoğrafları için ideal alternatiflerden

Modelde 20.3 MP’lik fotoğraf çekimi, performanslı DIGIC 6 görüntü işlemcisi, 7,5 cm LCD ekran, 0,12 saniyelik yüksek otomatik odaklama hızı, 8 modlu görüntü sabitleyicisi (Akıllı IS), Full HD video kaydı, düşük ışıkta net fotoğraf sonuçları ve video çekimlerinde 5 eksenli dinamik görüntü sabitleyicisi (Dinamik IS) öne çıkan diğer teknik özellikler arasında yer alıyor.

Manzara ve seyahat fotoğrafları için ideal alternatiflerden biri olan cihazın kısa süre içinde satışa sunulacağı açıklandı.

Cevap bırakın