Canon Powershot G1X Mark III tanıtıldı

0

Canon, APS-C boyutlu sensöre sahip kompakt fotoğraf makinesi Powershot G1X Mark III’ü tanıttı.

Powershot serisinin en yeni üyesi, yeni sensörünün yanı sıra çift pikselli otomatik odaklama teknolojisi ve DIGIC 7 görüntü işlemcisi özelliklerini bir arada sunuyor.

399 gramlık ağırlığıyla sınıfı adına yüksek mobilite vaat eden fotoğraf makinesi, 2.36 milyon noktalı OLED ekranla gelen elektronik vizör, 270 derece açıyla dönebilen 3 inç dokunmatik LCD ekran, toz ve suya dayanıklı gövde gibi özelliklere sahip.

80D modelindeki görüntü sensörüyle gelen Powershot G1X Mark III, 24-72mm geniş açılı, f/2.8-5.6 zoom objektifiyle profesyonellere de hitap ediyor.

24.2 MP fotoğraf çekiyor

24.2 MP çözünürlükte fotoğraf çekimini mümkün kılan aygıt, saniyede 7 kareye varan seri çekim hızı ve 100-25600 ISO aralığıyla da fotoğraftan ciddi anlamda keyif almak isteyen veya profesyonel sonuçlara ihtiyaç duyan kimseler için etkili bir aygıt olma iddiası taşıyor. Bluetooth, WiFi ve NFC gibi kablosuz teknolojilerle donatılan model ile 1080p video kaydı da gerçekleştirebiliyor.

Fiyatı ne olacak?

Bu iddialı fotoğraf makinesinin Kasım ayı itibarıyla satışa sunulacağı duyuruldu. Fiyat etiketi ise pek de mütevazı olmayacak gibi görünüyor.

Fotoğraf makinesiyle çekilmiş örnek fotoğrafa göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Canon Powershot G1X Mark II’yi MediaMarkt güvencesiyle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın