Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraCanon Gençlik Programı’nda genç yeteneklerin eserleri Mardin’de sergiye çıkıyor

  Canon Gençlik Programı’nda genç yeteneklerin eserleri Mardin’de sergiye çıkıyor

  Canon, Gençlik Programı (Young People Programme) kapsamında temel fotoğrafçılık eğitimi verdiği genç yeteneklerin eserlerini sergiye dönüştürüyor.

  Canon; genç yetenekleri fotoğrafçılık eğitimi ile destekleyerek hikâyelerini anlatmalarına fırsat sunduğu Gençlik Programı’nın (Young People Programme) ikincisini Mardin’de gerçekleşirdi. 29 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında, yetenekli spor fotoğrafçısı Mesut Şen tarafından temel fotoğrafçılık eğitimi kapsamında kamera, lens, flaş ve aksesuarların yetkin kullanımına ilişkin teorik ve uygulamalı dersler alan, sonrasında eğitimlerine 1,5 ay boyunca online devam eden öğrencilerin yaratıcı çalışmaları, çok özel bir sergiye dönüşüyor.

  Genç yeteneklerin, eğitim sonrasında Eski Mardin’in eşsiz dokusu ve tarihini kendi bakış açılarıyla yansıttığı eserleri Mardin Mardian Mall AVM’de ücretsiz olarak sergilenecek. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında seçtikleri ‘Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar’ temasındaki eşsiz hikayelerin bu sergiyle ölümsüz birer esere dönüşmesine tanıklık edecek 15 TOÇEV öğrencisi, eserleriyle seslerini dünyaya duyurma imkânı yakalayacak.

  Canon Eurasia Ülke Direktörü, Alexandre Emeryk; “Canon olarak, Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda gençlerin görsel hikayelerini dünyaya duyurmasına yardımcı oluyor; kendilerini fotoğraf yoluyla ifade etmelerine olanak tanıyoruz. 2015 yılından bugüne kadar dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleştirdiğimiz ve Türkiye’de de 2 yıldır sürdürülebilir bir proje olarak devam eden Canon Gençlik Programı’nı bu kez de Mardin’deki gençlerle hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diyerek program hakkındaki düşüncelerini ifade etti.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN