Canon EOS R3 tanıtıldı

0

Canon, uzun süredir beklenen, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığının yanı sıra portre alanında güçlü bir fotoğraf makinesi olan EOS R3’ü tanıttı.

En talepkar profesyonel fotoğrafçılardan alınan geri bildirimler doğrultusunda tasarlanan EOS R3, hız ve yanıt hassasiyeti sunmak için fotoğraf makinesi ile fotoğrafçı arasındaki bağlantıyı yeni seviyelere taşıyan bir ürün iddiasında.

Canon’un aynasız ve DSLR modelleri ile karşılaştırıldığında 100’ün üzerinde iyileştirme içeren EOS R3, yenilikçi 24,1 megapiksel sensörüyle optimum performans, çözünürlük ve hız dengesi sayesinde haber ve spor fotoğrafçılarına, performans odaklı bir fotoğraf makinesi vadediyor.

Ezberleri bozan yeni 24,1 megapiksel arkadan aydınlatmalı istifli CMOS sensör avantajından yararlanan EOS R3, sahneleri ışık hızında ve daha ileri düzeyde hassasiyetle yakalıyor. Güçlü sensör, 30 saniye – 1/64.000 saniye aralığında yüksek enstantane hızları sunarak “rolling shutter distorsiyonu”nu neredeyse sıfırlıyor.

Fotoğrafçılar, elektronik deklanşör kullandıklarında, RAW dosya çekimlerinde dahi AE ve AF takibiyle 30 kare/sn’ye kadar çekim yapabildikleri gibi 15 kare/sn ve 3 kare/sn’de çekim seçeneklerine sahip oluyor.

EOS R3’ün yüksek hız performansı, kare/sn değerinin yanı sıra odaklanmada da kendini gösteriyor. 0,03 saniyede odaklanma kapasitesine sahip olan EOS R3, şimdiye dek üretilmiş en hızlı EOS R serisi fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. Dual Pixel CMOS AF II ile desteklenen EOS R3’te iyileştirilmiş AI’nin bir alt kolu olan “derin öğrenme algoritması” yer alıyor.

Cevap bırakın