Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraCanon, dünyanın geniş açı özelliği en yüksek lensini duyurdu

  Canon, dünyanın geniş açı özelliği en yüksek lensini duyurdu

  CJ12ex4_3B_FSL 2

  Canon, dünyanın en geniş açılı 2/3” 4K taşınabilir yayıncılık lensi, CJ12ex4.3B modelini ürettiğini açıkladı. 2.1 kg ağırlığındaki lens; vahşi yaşam fotoğrafçılığı, spor, röportaj ve haber çekimleri ile canlı yayınlar için tasarlandı

  Canon’un 2/3” sensörlü 4K kameralar için 4K yayıncılık lensi serisini daha fazla destekleyen çok yönlü lens, hem kapalı hem de açık alan çekimleri için optimize edildi. Aralarında sportif etkinlikler, canlı yayın, televizyon dizileri ve ticari reklamlar olmak üzere birçok uygulamayı destekliyor.

  Canon CJ12ex4.3B, 12x optik zum menzilinin tamamında 4K görüntü kalitesi sunuyor. Farklı çekim ortamlarına hızlıca uyum sağlama özelliğine sahip yeni lens ile çekim yapanlar, karelerinde merkezden kenara kayıpsız elde ederken, 4,3mm ultra geniş açıdan yakın plan çekime geçebiliyor. Dahili 2x katlama çok daha geniş odak erişimi elde edilmesini sağlarken 4K optik performansı da koruyor.

  Görüntülerde netliği ve yüksek kontrastı daha da artırmak için CJ12ex4.3B modelinde Canon’un daha fazla florin ve UD cam bileşimi kullanıldı. Böylece ışık lekeleri ve mercek parlamaları üzerinde olağanüstü bir denetim kuruldu. Yeni üç gruplu dahili odaklanma sistemi, odak kesintilerini de azaltıyor.

  CJ12ex4_3B_FRAVahşi yaşam fotoğrafçılığı için ideal

  Dijital Sürücü Ünitesi’ne sahip olan CJ12ex4.3B’nin sunduğu geliştirilmiş kullanım sayesinde kullanıcılar odak ve iris ayarlarına ek olarak tekrarlanabilir zum konumları ve hızlarını da seçme özgürlüğüne sahip oluyor. Dijital Sürücü Ünitesi’ne entegre edilen 16 bit mutlak değerli enkoder, operatörlerin herhangi bir başlatma işlemi yapmaları gerekmeden, kameranın anında çekime başlamalarını sağlıyor. Bu işlev, aksiyonun çok kısa süre içinde başlayıp bittiği haber ve vahşi yaşam fotoğrafçıları için ideal. Dijital Sürücü Ünitesine entegre edilen bir dijital ekran da, 2/3” HD lenslerde olduğu gibi, önemli işlevleri kurmayı, gözden geçirmeyi ve ayarlamayı kolaylaştırıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN