Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraCanon 110 milyonu da gördü!

  Canon 110 milyonu da gördü!

  EF_400mm_f4_DO_IS_II_USM__C30Q0511

  Görüntüleme ve baskı sistemleri markası Canon, yeni bir rekora imza attı. Şirketin değiştirilebilir lens serisi EF, 110 milyonluk üretim rakamına ulaştı.

  Canon’un 110 milyonuncu EF serisi değiştirilebilir lensi, EF 11-24mm f/4L USM adıyla ultra geniş açılı bir zum lensi olarak üretildi. Canon imzasını taşıyan değiştirilebilir EF lens serisinin üretimi 1987 yılında Utsunomiya Tesisi’nde başladı ve bu lens serisi, ilk kez EOS SLR fotoğraf makinesi sistemiyle birlikte lanse edildi. O günden bu yana Canon’un EOS ürünlerine ve lenslerine yönelik talep dünyanın dört bir yanından artıyor.

  EF_11-24mm_f4L_USM_Side_with_cap

  Tarihi boyunca Canon, lenslerde kullanılmak üzere geliştirdiği Ultrasonik Motor (USM), Görüntü Sabitleyici (IS) teknolojisi, çok katmanlı kırınımlı optik (DO) eleman ve Alt Dalga Boyu Gövde Kaplaması (SWC) yansıma önleyici teknoloji gibi dünyanın birçok ilkini üreterek, görüntüleme sektörünü hep ileri taşımaya devam etti.

  Canon’un ürettiği 110 milyonuncu EF lensi, EF 11-24mm f/4L USM, dünyanın en geniş görüş açısını sunmak üzere 11 mm minimum odak uzunluğuna sahip. Yeni tasarlanan optik yapısıyla bu lenste, görüntü kalitesini en yüksek seviyeye çıkaran ve asgari düzeyde distorsiyon üreten üç asferik lens bulunur.

  EF_100-400mm_f4_5-5_6L_IS_II_USM___283_29

  71 lens modeli var

  Canon’un kapsamlı EF lens serisinde şu an dijital sinematografi için EF Sinema Lensleri dahil olmak üzere toplam 71 model bulunuyor. Canon, ürünlerinin özünü oluşturan uzmanlığı esas alarak farklı görüntüleme teknolojilerini gün geçtikçe daha da ileri taşımaya; sıra dışı ve güvenilir lensler ve fotoğraf makineleri üretmeye çalışırken, bir yandan da fotoğraf ve video görüntüleme kültürünü geliştirmeye devam ediyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN