Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraCAMLINK CL AC-20 incelemesi

  CAMLINK CL AC-20 incelemesi

  camlink_ana

  Uygun fiyatlı aksiyon kamerası olan CAMLINK CL-AC20, zengin aksesuar hediyeleri, sualtında da kullanım gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

  Konu aksiyon kamerası olunca akla gelen ilk marka GoPro olsa da bu markanın dışında da farklı seçenekler bulunabiliyor. Bun seçeneklerden biri olan CAMLINK CL-AC20, uygun fiyatlı bir aksiyon kamerası.

  Dış görünüm

  Dikdörtgen prizması şeklinde bir tasarımı bulunan kameranın üst yüzünde mono bir ekran yer alıyor. Burada ürünle ilgili bazı bilgiler görüntüleniyor. Yine üst yüzde mikrofon, deklanşör olarak kullanılan bir düğme de yer alıyor. Cihazın ön yüzünde kızılötesi alıcı var. Kutusundan çıkan uzaktan kumanda bu alıcı ile iletişim kuruyor.

  Ürünün önden bakıldığında sağ yanında açma/kapama ve Wi-Fi tuşu ile pilin kapağını açan sürgülü düğme yer alıyor. Sol yanında ise microSD bellek kartı yuvası ve microUSB bağlantısı yer alıyor. Kameranın alt yüzünde mini HDMI yuvası bulunuyor ki bu sayede televizyona doğrudan bağlantı yapılabiliyor.

  Zengin kutu içeriği

  CAMLINK CL-AC20’nin kutu içeriği o kadar zengin ki dışarıdan bu aksesuarları almaya kalksanız zaten cihazın fiyatı kadar para harcamanız gerekiyor. Kutusundan 50 metreye kadar su geçirmeyen kılıf, kızılötesi uzaktan kumanda, kask montaj ve gidon montaj kiti, kafa bandı, vantuzlu araç kiti, araç şarj adaptörü, frame case ve USB kablo çıkıyor.

  camlink_aksesuar

  Bu aksesuarlar yardımı ile cihazı bisikletinize bağlayabildiğiniz gibi aracınızda da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Ek aksesuara ihtiyacınız olmuyor.

  Full HD video – 8 Megapiksel fotoğraf

  Aksiyon kamerası benzerlerinde olduğu gibi Full HD yani 1920×1080 piksel video kayıt özelliğine sahip. Bu çözünürlükte saniyede kayıt edebilecek kare sayısı ise 30. Eğer çözünürlüğü 720p’ye düşürürseniz bu rakam 60’a çıkıyor. 5 Megapiksellik CMOS sensörü bulunan kamera, 8 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf da çekebiliyor.

  Teknik verilere göre microSD bellek kartı yuvasına 32 GB’a kadar bellek takılsa da genelde olduğu üzere 64 GB’a kadar kartları destekliyor. Cihaz gerekli olan enerjiyi 1000 mAh’lik pilinden sağlıyor.

  Kameranın objektifinin görüş açısı 120 derece. Sabit odaklı objektifin diyafram açıklığı ise f3.1 olarak belirlenmiş.

  Aksiyon kamerası kullanılarak çekilmiş bir fotoğraf örneği
  Aksiyon kamerası kullanılarak çekilmiş bir fotoğraf örneği

  Video ve fotoğraf kalitesi

  Fiyat-performans ürünü olan CAMLINK CL AC-20’nin fotoğraf ve video kalitesi fiyatına göre normal kabul edilebilecek seviyede. Video modunda yaptığı ses kaydı biraz gürültülü olsa da özellikle sualtında sunduğu performans fazlasıyla yeterli. Fotoğraf anlamında da günü kurtaracak kaliteyi sunuyor. Kameranın özellikle iyi ışıklandırılmış ortamlarda çok iyi sonuç verdiğini söylemek isterim.

  Aksiyon kamerası videoları 5’er dakikalık uzunluklarda kayıt ediyor. Daha uzun kayıt yaptığınızda ise birden fazla dosya oluşturuluyor. Bu sayede kayıtlar kesintisiz olarak birbirini devam edecek şekilde yapılabiliyor.

  Kablosuz ağ bağlantısı

  Üründe aynı zamanda bir kablosuz ağ desteği de bulunuyor. Hem iOS hem Android yazılım mağazalarında bulunan SYMAGIX isimli uygulama ile akıllı telefon ya da tablet üzerinden CAMLINK CL AC-20’yi kullanabiliyorsunuz. Temel özellikler içeren uygulama ile fotoğraf ve video modları arasında geçiş yapmak, uzaktan kayda girmek ve çekilen fotoğraflarla kayıt edilen videoları görmek mümkün. Uygulamanın sunduğu seçenekler çok fazla değil ama fazlasıyla iş görüyor.

  camlink_wifi

  Fiyatına göre başarılı bir ürün olan CAMLINK CL AC-20, bu yazı hazırlandığı tarihte 399 TL fiyat etiketiyle satılıyordu. Kutusundan çıkan aksesuarlarının çeşitliliği karşısında şaşırdığım ürün, fotoğraf ve video kalitesi anlamında beklentileri karşılıyor. CAMLINK CL AC-20 uygun fiyatlı aksiyon kamerası arayanlara önerebileceğim bir ürün.

  Işığınız bol olsun

  CAMLINK CL AC-20 aksiyon kamerasını MediaMarkt internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN