Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Alışveriş RehberiÇamaşır makinelerinde tasarruf dönemi

  Çamaşır makinelerinde tasarruf dönemi

  Çevre sorunları günümüzde giderek artan bir endişe kaynağı haline gelmiş bulunuyor. Çevre kirliliğine ve kaynakların azalmasına hızla büyüyen nüfus, endüstrileşme, teknolojik ilerlemeler ile enerji tüketiminin artması neden oluyor. Son dönemlerde ise su kaynakları aşırı derecede tüketilerek su kıtlığına yol açıyor. İstanbul’da da son dönemde baraj doluluk oranları herkesin yakından takip ettiği bir bilgi haline geldi. Bu yüzden artık ev işleri yaparken çevre dostu ürünleri kullanmalı ve kaynaklarımızı dikkatli kullanmalıyız. İşte çamaşır makinelerinde tasarruf yapabileceğiniz Electrolux çamaşır makineleri

  Su kaynaklarımız azalıyor, tasarruf şart 

  Su kaynaklarının giderek azaldığı ve dünya genelinde su krizinin derinleştiği bir dönemde yaşıyoruz. Özellikle kuraklık tehdidiyle karşı karşıya olan ülkeler, bu sorunla etkili bir şekilde başa çıkmak için çeşitli eylem planları geliştiriyor. Son yıllarda, milyarlarca insan güvenli içme suyuna ulaşamamış ve temel sağlık koşullarına sahip olmayan milyonlarca insan bulunuyor. Birleşmiş Milletler’e göre, dünya nüfusunun büyük bir kısmı her yıl en az bir ay süreyle şiddetli su kıtlığı yaşamaktadır. Bu durum, 2030 yılına kadar milyonlarca insanın su kıtlığı nedeniyle göç etmek zorunda kalabileceği endişesini beraberinde getiriyor.

  Su kriziyle başa çıkabilmek adına Türkiye gibi ülkeler, acilen su kaynaklarını etkili bir şekilde yönetmek ve krize karşı tedbirler almak zorunda. Bu noktada, her bireyin çevre dostu yaşam tarzına katkıda bulunması oldukça önemli bir hale geliyor. Su kaynaklarının azalmasına karşı alınan tedbirler arasında su tasarruflu çamaşır makineleri kullanımı önemli bir rol oynuyor. Electrolux’un sürdürülebilirlik odaklı çamaşır makineleri, su ve deterjan kullanımını azaltarak çevre dostu bir seçenek sunuyorlar. Bu bilinçli tercihler, doğal kaynakları korumanın yanı sıra gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir çevre bırakma amacını destekliyor.

  Electrolux’ten sürdürülebilir ve çevre dostu çözümler

  Daha sağlıklı bir çevre düzeni için enerji ve su miktarının artırılması, geri dönüşümün yaygınlaştırılması, çevre dostu teknolojilere ve ürünlere geçiş gibi noktalar oldukça önem taşıyor. Markalar da ürün ve hizmetlerinde sürdürülebilirlik kavramını odak noktası haline getirmeye başlıyor ve hem enerji ve su tüketiminin artışını önlemeyi, hem de gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir çevre bırakmayı amaçlıyor.

  100 yılı aşkın süredir inovasyon ve teknolojiyi tasarımla birleştiren ürünler sunan Electrolux Grubu, çevreye olan duyarlılığı ve kararlılıkla devam ettirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarıyla bu konuda önemli adımlar atıyor.  Çamaşır makinesi fabrikasında 154 adet kalite kontrol istasyonu bulunan Electrolux bu istasyonlarda test amaçlı kullanılan suyu, fabrikada kapalı bir döngüde kullanılıyor. Ürünlerin küçük bir kısmında deterjanla daha kapsamlı testler de yapılıyor. Bu testlerden elde edilen su diğer işlemlerde kullanılmadan önce arıtılıyor. Bu sürdürülebilir önlemlerle fabrikalardaki su kullanımını yüzde 53 oranında azaltan Electrolux, ürünlerine de yansıttığı bu sürdürülebilirlik duyarlılığı ile kullanıcılarının gözdesi olmaya devam ediyor.

  Electrolux PerfectCare 800
  Electrolux PerfectCare 800

  Daha az su ve daha az deterjanla çevre dostu temizlik

  Electrolux’un ilgi çeken ürünleri arasında yer alan Electrolux Perfect Care çamaşır makineleri, SensiCare System ile az çamaşırı tasarruftan ödün vermeden yıkamanızı sağlıyor. Çamaşır türü ve miktarına göre hassas olarak ayarlanan su ve enerji tüketiminin yanı sıra giysilerin gereğinden uzun yıkanmasının önüne geçilerek dokularının 2 kata kadar daha uzun ömürlü olmaları sağlanıyor.

  800 serisi PerfectCare çamaşır makinelerinde bulunan UltraCare System deterjanı veya yumuşatıcıyı giysilerle buluşturmadan önce jet pompası ile su içerisinde karıştırarak tamamen aktive ediyor. Bu aktive etme sistemi ve UltraWash 59’ programı sayesinde giysiler 40°C yerine 30°C sıcaklıkta yalnızca 59 dakikada yüzde 30 enerji tasarrufu ile tertemiz yıkanabiliyor. Enerji ve zaman tasarrufunun yanı sıra kapsamlı giysi bakımı sunan bu özel program sürdürülebilirliğe büyük katkı sağlıyor.

  700 serisi SteamCare System buhar teknolojili çamaşır makineleri kısa süre giyilmiş veya yıkanmaya karşı hassas olan giysilerin yıkama yerine buharla tazelenerek 15 dakikada yeni yıkanmış hissi vermesini sağlıyor. Tam yıkama programına kıyasla yüzde 96’dan fazla su tasarrufu sağlayan ve deterjan kullanımı gerektirmeyen teknoloji, sürdürülebilir yaşam tarzına geçiş yapmak isteyen kullanıcılara çevre dostu bir seçenek sunuyor.

  Electrolux’un tasarruflu çamaşır makinelerini satın almak için tıklayın!

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN