Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınÇamaşır kurutma derdine son!

  Çamaşır kurutma derdine son!

  Aşırı kentleşme ile birlikte hayatlarımız da kökünden değişti. Artık eskisi gibi balkonlarımıza çamaşır ipi asamıyor, reklamlardaki gibi yemyeşil bahçelerde çamaşırlarınızı özgürce kurutamıyoruz. Standart olarak 2+1 evlerimizin içinde yaşamaya çalışıyor, bütün hayatımızı evin işine sıkıştırıyoruz. Haliyle çamaşırları da evde kurutmamız gerekiyor. Peki onca çamaşırı nereye asacağız, nasıl kurutacağız? Çoğu insan çamaşırları kapının, koltukların ve peteklerin üzerine severek kurutmayı tercih etse de biz size yeni ve ultramodern bir tavsiyede bulunacağız: Kurutma makinesi kullanın!

  camasir-kurutma

  Neden kurutma makinesi satın almalıyız?

  Kullandığımız deterjan ve evde kurutma yapıldığında alerjik hastalıklar ve astım hastalığında bir artış söz konusu. Bu yüzden evlerimizde çamaşır kurutma makinesi kullanmamız gerekiyor. Kurutma makineleri daha çok bebekli ailelerde tercih ediliyor. Bebekler kıyafetlerini çok çabuk kirlettikleri için sürekli olarak çamaşırların kısa aralıklarla yıkanması ve kurutularak bebeğin kullanımına hazır hale getirilmesi gerekiyor.

  Çamaşır makinesi kullanımda oluşan deterjan kalıntıları kurutma makinesinde kalmıyor. Çamaşırlar daha yumuşak ve daha sağlıklı kuruyor, tüylenme, renk atma, gömleklerde dikiş kayması yapmıyor.

  ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNELERİ: 

  SIEMENS-WT48Y860TR-8-kg-A----Enerji-Sınıfı-Solo-Çamaşır-Kurutma-Makinesi-Beyaz

  SIEMENS 48 Y 860 TR Kurutma Makinesi: 8 ve 9 kg’lık kapasitesi olan çeşitleri vardır. Kuru temizleme gibi buharlı havalandırma yapar.  Çamaşırların ütülenmesini kolaylaştırır. A+++ enerji tüketimi, 120 dk ve 45 dk kurutma seçeneği var. SpeedPerfect özelliği ile daha kısa zamanda daha hızlı kurutma performansı sergiler. Normal şartlarda kurutma işlemi yoğuşturma ile gerçekleştiği için çamaşırlara zarar verebilir. Makinenin softDry tanbur tasarımı çamaşırların yıpranmadan tanbur içinde dönmesini ve kurumasını sağlar. Çok fazla zamanınız yoksa eğer SpeedPerfect özelliğini seçerek çamaşırınızı 40 dakika gibi kısa bir sürede kurutabilirsiniz.Makinede aynı zamanda JogDial özelliği de mevcut. Bu özellik sayesinde telefon ve tabletler aracılığıyla makinenizin teknik arızasının ne olduğu servise bildiriliyor fakat özellik henüz Türkiye’de aktif değil.

  BOSCH-WTY88860TR-112-lt-A----Enerji-Sınıfı-Çamaşır-Kurutma-Makinesi-Beyaz

  BOSCH WTY 88860 TR Hava Yoğuşturmalı Kurutma Makinesi: Bu makinenin teknik özellikleri SIEMENS’in kurutma makinesiyle hemen hemen aynı. Makinenin en ön plana çıkan özelliği ise 2 ayrı hafıza ayarı sayesinde sürekli kuruttuğunuz çamaşırları tekrar ayar yapmaya gerek kalmaksızın aynı programda kurutması. Makinede kondenser motor teknoloji kullanılıyor. Makine kendi kondenserini kendi temizleyebiliyor. Bu sayede kurutma sonrasında makinenizi temizlemenize gerek kalmaz. Makinekurutma sırasında oluşan tiftik ve pamuk gibi vs. Materyalleri kendi filtresinde biriktirir. Kurutma işlemi bittikten sonra kolayca temizlenir.

  Malum bu kış ağır geçiyor ve dışarıda ayakkabılarımız ve kıyafetlerimizi ıslatarak eve geliyoruz. Ayakkabılarımız da soğuk havada kurumak bilmiyor. Kurutma makinesinde kurutarak ayakkabılarımızı da kup kuru bir şekilde günün her saati kullanabiliriz. Ayakkabılarımızı kurutmamakinesinde kurutmak için ekstra olarak sepete ihtiyacımız var. Çamaşır kurutma sepetleri bazı modellerde standart olarak mevcut.

   

  electrolux_edh_3897_sde

  ELECTROLUX EDH 3897 SDE Kurutma Makinesi: makinenin çalışma prensibi ısı pompalı ve hava yoğuşmalı sistemdir. Bu sistemde normal standartlarda ısı 85 dereceye kadar çıkabiliyorken, bu makinede 55 dereceye kadar çıkıp, 85 derecede kuruttuğu zamanla eşdeğer kurutmayı bitirebiliyor. Bu sayede düşük enerjiyle hem enerji tasarrufu sağlarsınız hem de çamaşırları deforme olmadan kurutabilirsiniz. En önemli özelliğinden birisi de makinenin buharla tazeleme ve kırışıklık açma özelliğinin olması. Bu sayede çamaşırlar daha yeni kalıyor ve ürünü kullanım ömrü de doğal olarak uzuyor. Inverter motor sayesinde çok daha az enerji ve sessizlik sağlıyor ve makinenin 10 yıllık motor garantisi mevcut.

  TMW 840

  Miele TMV 840 WP S Finish&Eco XL Tronic Kurutma Makinesi: 9 kg’luk kurutma kapasitesiyle Isı pompalı kondanse kurutma en yüksek tasarruflu enerji sınıfı A +++ değerlerine sahiptir. Petek dokulu Plus kazan, WhiteEdition alüminyum kapı, + ProfiEco motor, koku fonksiyonu ve SteamFinish özelliği makinenin en ön plana çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Petek dokulu kazan sayesinde çamaşırlarınız hassas biçimde eşit olarak kurutulur. SteamFinish özelliği ile su buharı ve ısı kumaşlarınızı henüz kurutucu içindeyken düzleştirir, çamaşırlarınız gözle görülür şekilde kolayca ütülenebilir veya ütülemeye gerek olmadan asılabilir. Perfect Dry sistemi ile çamaşırlar her noktada tam kurur. Kalan nem oranı su sertlik derecesi sensörü sayesinde ölçülür ve gerekli kurutma işleminin süresi otomatik olarak ayarlanır. ProfiEco motor sayesinde Miele kurutma makineleri çamaşırlarınızı korurken enerji tasarrufu yapmanızı da sağlar. FragranceDos özelliği sayesinde  kurutma makinesinden çamaşırlar sadece yumuşacık çıkmaz aynı zamanda mis gibi kokar. Tek koku tabletiyle 50 kurutma yapabilir, sevdiğiniz kokuları çamaşırlarınızı kurutmada kullanabilirsiniz. Çok yoğun kokudan hoşlanmıyorsanız, koku yoğunluğu istediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz.

  Profilo_KM8430BTR_ProfilokurutmaMakinesi

  PROFİLO KM74101CTR Çamaşır Kurutma Makinesi:  Profilo’nun 7 kg’luk KM74101CTR ve 8 kg’luk Profilo KM8430BTR Kurutma makineleri zengin program seçenekleriyle dikkat çekiyor. Özellikle 8 kg kapasiteli Profilo KM8430 BTR Süper 8 serisi çamaşır makineleri gibi zengin program seçenekleri ile dikkat çekiyor. “Kırışık azaltma sistemi” sayesinde program sona erdikten sonra 60 dakika çamaşırlar kırışmadan muhafaza edilebiliyor, yünlüler ve spor giyim için geliştirilmiş farklı programlarla çamaşıra göre kurutma yöntemi belirlenebiliyor. Ürün Ekspres 40 dakika ve gömlekler için 15 dakika seçenekleriyle zor anlarda en büyük kurtarıcınız oluyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN