Call of Duty Warzone rakibini geride bıraktı

0

Activision, kısa süre önce yeni bir Battle Royale oyununu karşımıza çıkardı. Call of Duty Warzone oyuncu sayısı ile ilk günden itibaren tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Son olarak, Call of Duty resmi Twitter hesabından yapılan bir duyuruyla oyuncu sayısının ulaştığı seviye gözler önüne serildi. Yeni oyun, önemli rakiplerinden birini de bu açıdan geride bırakmayı başardı.

Call of Duty Warzone oyuncu sayısı ile rakibini solladı

Call of Duty Warzone, piyasaya sürüldüğü ilk günde 6 milyonluk oyuncu sayısında ulaşarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Sıkı rakiplerin olduğu Battle Royale dünyasına iddialı bir giriş yapan oyun, 2 haftadan kısa sürede 30 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı. Bu sayede en önemli rakiplerinden biri olan Apex Legends’ın benzer gün süresinde ulaştığı 25 milyonluk oyuncu sayısını da geçmiş oldu.

Oyunun bu kadar geniş kitlelere ulaşmasında iki önemli sebep var. Bunlardan biri tabii ki ücretsiz olması. Bir diğeri ise koronavirüs pandemisi. Tüm dünyadaki insanlar şu sıralar zamanlarının büyük bir kısmını evde geçiriyorlar ve bu aşamada eğlenmek için en büyük yardımcılarından biri de oyunlar. Warzone‘un oyuncu sayısında da bunun etkisinin hissedildiğini söyleyebiliriz.

150 kişinin aynı anda oyun alanına düştüğü ve kıyasıya mücadele ettiği Warzone, kısa süre önce solo moda da kavuştu. Daha önce 3’er kişilik takımlar halinde oynanabilen oyunda artık oyuncular tek başına da savaşabiliyor.

Cevap bırakın