Call of Duty: Warzone oyuncu sayısı ile şaşırttı

0

Activision tarafından kısa süre önce ücretsiz olarak yayınlanan Battle Royale oyunu Call of Duty: Warzone, dört günlük başarısı ile dikkatleri üzerine çekti. Çıktığı günün üzerinden 24 saat geçmesinin ardından 6 milyon oyuncuya ulaşan oyun, bu başarısını katladı.

Call of Duty: Warzone oyuncu sayısı

Call of Duty’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımla, oyunun dört günde ulaştığı oyuncu sayısı resmen açıklandı. Battle Royale türündeki Call of Duty: Warzone oyuncu sayısı, 4 günde 15 milyon kişiye ulaştı. Buna göre, oyuna günde ortalama 3,75 milyon oyuncu katılıyor diyebiliriz.

Şu sıralar oyunda, bölüm başına düşen oyuncu sayısının 200’e çıkarılması için çalışmalar devam ediyor. Oyuna ilerleyen zamanda daha büyük ekiplerin yanında yeni modlar da eklenecek.

Oyun aslında Call of Duty: Modern Warfare’in bir parçası ancak oynayabilmek için ana oyun şart değil. 86 GB büyüklüğündeki oyunu bağımsız olarak da indirmek mümkün.

CoD: Warzone’un başarısının sebeplerinden biri de oyuncuların Battle Royale türündeki oyunlara olan ilgisi diyebiliriz. PUBG ve Fortnite gibi oyunların da yer aldığı bu oyun türü, popülerliğini uzun bir süre daha devam ettirecek gibi duruyor.

Cevap bırakın