Call of Duty: Modern Warfare iddialı geliyor!

0

Merakla beklenen yapım Call of Duty: Modern Warfare, sevilen FPS serisinin son dönemdeki en cesur örneklerinden biri olacak…

Biraz garip şekilde zamanda yolculuk temalı bir zombi modu ve Fortnite tarzı battle royale içeren Black Ops 4 sonrasında Call of Duty, gerçekliğe dönüş yapıyor. Yapımın geliştiricisi Infinity Ward, uzun süredir devam eden alt serinin yeniden canlandırılması ve cesur gerçekçiliğe yoğun bir şekilde odaklanan Call of Duty: Modern Warfare’i resmen duyurdu.

Black Ops 4’ün aksine, açıklamanın ana noktası tek oyunculu mod sahip olması hakkındaydı. Adından da anlaşılacağı gibi, 2011’deki Modern Warfare 3’ün doğrudan bir devamı değil, bunun yerine tanıdık birkaç karaktere sahip yeni bir hikâyeyi başlatan yumuşak bir yenilik olarak tanımlandı.

Oyunda tek kişilik campaign ikiye ayrılacak: birinde üst seviye operatör, özel kuvvetler askeri olarak oynayacaksınız ve diğerinde ise Orta Doğu’daki bir asi savaşçı rolünü üstleneceksiniz. Heyecan dolu olacağına şüphe yok.

25 Ekim’de geliyor…

Şimdilik yapımla ilgili bilgiler oldukça kısıtlı, neyseki yılın en önemli oyun etkinliği E3’e sayılı gün kaldı… Gelecek ay E3’te multiplayer moduyla ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere oyun hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.
Call of Duty: Modern Warfare 25 Ekim’de Xbox One, PS4 ve PC’ye geliyor.

Cevap bırakın