Call of Duty: Mobile’den rekor

0

1 Ekim itibarıyla sunulan Call of Duty: Mobile, iki aylık indirilme istatistikleriyle şaşırttı. Paylaşılan veriler doğrultusunda oyunun, iOS ve Android platformlarında 170 milyondan fazla indirildiği öğrenildi.

iOS ve Android platformlarında sunulduktan sonra mobil platformlardaki en fenomen oyunlar listesine adını yazdıran Call of Duty: Mobile hakkında yeni indirilme istatistikleri duyuruldu. Sensor Tower adlı analiz şirketi tarafından paylaşılan bilgiler, oyunun yayıncısı Activision Publishing için oldukça sevindirici.

Sunulan rapor gösteriyor ki Ekim ayı itibarıyla oyun, 146 milyon kez indirilmiş ve bu rakam, Kasım’da 170 milyonu aşmış. Kullanıcılar ise oyuna 87 milyon dolar (502 milyon TL) para harcamışlar.

Rapordan anlaşıldığına göre oyun, en fazla ABD’de indirilmiş ve buradaki yüklenme istatistiği 28,5 milyon. Bu sayıyı ise dünyanın en kalabalık ülkelerinden Hindistan izliyor ve oradaki yükleme sayısı da 17,5 milyon. Üçüncülüğü de 12 milyon indirilmeyle Brezilya alıyor.

Platformlara göre filtrelediğimizde ise Android, ipleri eline almış gözüküyor. Google Play üzerinde 89 milyon defa indirilen yapım, iOS platformunda ise 83 milyon kere yüklenmiş.

Yakın dönemin favori oyun çeşitlerinden Battle Royale’i de bünyesinde barındıran yapım, bu mod ile 100 oyuncuya kadar destek sağlıyor.

En son sunulan güncelleme ile son derece yaygınlaşan zombi modunu da bulunduran oyun, ilerleyen zamanda popüleritesini artırma konusunda bir hayli iddialı.

Cevap bırakın