Call of Duty Mobile’dan rekor!

0

Yılın öne çıkan mobil oyunları arasındaki Call of Duty Mobile, yoğun ilgiyle karşılanarak indirilme rekoru kırdı. İşte detaylar…

PUBG ve Fortnite gibi aksiyon oyunlarını sevenlere hitap eden Call of Duty Mobile ilk haftasında toplam 100 milyon indirme rakamını geçerek büyük bir başarıya imza attı. Yıllardır bilgisayar ve konsol oyunlarını içerisinde en çok oynanan oyunların başında gelen Call of Duty mobil oyunu geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı. Sensor Tower isimli araştırma firmasının paylaştığı rapora göre yeni nesil nişancılık oyunu mobil oyunlar içerisinde en başarılı konuma erişmiş oldu.

Call of Duty Mobile iOs ve Android’de rekor kırdı

Paylaşılan rapora göre Activision ve Timi Studio’nun işbirliği ile geliştirilen Call of Duty Mobile iOS cihazlarda toplam 56.9 milyon indirme rakamına ulaştı. Bu rakam toplam pazar payının %55’ine tekabül ediyor. Popüler oyun Android platformunda ise toplam 45.3 milyon indirme rakamına ulaşmayı başararak pazarın %44.3’ünü yakalamış oldu.

Oyun toplamda ise 100 milyon indirme rakamına sadece ilk haftasında ulaşmış oldu.
Her iki platformda da ücretsiz olarak paylaşılan Call of Duty Mobile oyun içi satın almalar sayesinde toplam 17.7 milyon dolar hasılat elde etti. Mobil platformlarda indirmelerin %16’sını, oyun gelirlerinin ise %43’ünü tek başına elde eden popüler oyun bu yönüyle beklentileri karşılamış oldu.

Cevap bırakın