Call of Duty: Mobile başarısını 2020’ye de taşıyabilecek mi?

0

Battle Royale türünün mobil oyun piyasasını alt üst etmesiyle birlikte geçtiğimiz yıl ilk sıraları alan Call of Duty: Mobile, başarısını 2020’de de sürdürebilecek mi?

Bu sorunun cevabını şimdiden vermek belki yanlış olacak, fakat Ekim 2019’da oynanmaya başlayan oyun ilk haftasında 35 milyon indirme sayısıyla destansı bir başarı yakalamıştı.

Oyunun bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri de hiç şüphesiz sürekli güncelleme ve geliştirme desteği alması oldu.

Buna ek olarak ücretsiz olması ve Battle Royale türünde bulunması da kullanıcıların tercih etmesindeki etkenlerden sayılabilir. Bu başarının ardındaki diğer nedenler ise Call of Duty isminin oyuncular arasında çok meşhur olması ve bu oyunun mobil versiyonu olarak çıkış yapması, ayrıca oyunu geliştirenler arasında PUBG Mobile’ın geliştiricisi Tencent’ın olması da bu etkide büyük bir pay sahibi.

İndirmeler hangi düzeyde?

Saydığımız bu kadar şeye rağmen oyunun yükselişinde sıkıntılar baş göstermiyor değil. Çünkü geçtiğimiz aralık ayında oyun iOS’ta sadece 5 milyon indirme alabildi. Bu da akıllara şirketin aynı başarıyı 2020’de devam ettiremeyeceği şüphelerini getirmiş oldu. Ancak tabii ki şirket oyuna olan ilgiyi canlı tutmak için oyuncu kazanma çalışmaları yapmaya devam ediyor.

Oyunun geliştirme ve güncelleme bilgileri hakkında bilgi sahibi olanlar oyuna olan ilginin devam etmesini sürpriz olarak nitelendirmeyecektir. Çünkü oyunun ilk zamanlarında meşhur Call of Duty serisinin en popüler çok oyunculu modlarının büyük bir çoğunluğuna sahipti. Bunun yanında şirket oyun için yeni bir güncelleme müjdesi daha verdi.  Call of Duty: Mobile’ın 3. Sezonu ile alakalı bazı bilgilere göre, birçok geliştirme ve yenilik oyuncuları bekliyor.

2020 yılında oyun piyasasındaki bu rekabetin artarak devam edeceğini söyleyebiliriz. Çünkü pazarın en önemli aktörlerinden PUBG Mobile ve Fortnite Mobile oyuncu sayısını sürekli artırmaya devam ediyor. Eğer ki Call of Duty: Mobile bu artışı yakalayabilirse, liderlik için çok büyük bir fırsat yakalamış olacak.

Cevap bırakın