Çalışan kadınların hayatlarını kolaylaştıracak mobil uygulamalar

Çalışan kadınların hayatlarını kolaylaştıracak mobil uygulamalar

0

Kadınlar, genel olarak erkeklerin baskın olduğu toplumsal hayatta hak ettikleri yere ulaşmak için iş hayatında uzun bir yol kat etmiş olsalar da, bu mücadele henüz bitmedi. Kadınlar, bir yandan günlük yaşamda aile kurmaya ve doğaları nedeniyle sahip oldukları sosyal açıdan güçlü yönleriyle bir denge kurmaya çalışırken, diğer yandan erkek egemen bir kurumsal dünyada liderlik yeteneklerini ortaya koymak için savaşıyorlar. Tüm bu yolculukta özellikle çalışan annelerin işlerinin son derece zor olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada bu hafta detaylarına yer verdiğimiz mobil uygulamalar çalışan kadınların işte ve günlük yaşamda hayatını çok daha konforlu hale getirecek.

Toggl
Çalışan anneler, Toggl’u kullanırken işlerini daha verimli bir şekilde yapabilirler. Toggl görevlere harcanan zamanı izleme fırsatı veriyor. İster bir ekibi yönetiyor olun, ister yalnızca günlük görevlerinizi organize ediyor olun, Toggl, girişleri ekip, müşteri, proje veya manuel olarak eklenen bir etikete göre organize ediyor
iOS, Android ve Mac’te mevcut olan Toggl’un en büyüleyici yanı, çoğu zaman harcadığınız görevleri ve alanları görüntülediği ayrıntılı rapordur. Bu şekilde günlük aktivitelerinizi ayarlayabilir, sizi uzun süre aşağı çeken uğraşlarınızın ne olduğunu görebilir ve gücünüzü artırmak için ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz şeylere daha fazla odaklanmanıza yardımcı olur.
Todoist
Ne kadar çok iş başarırsanız başarın, muhtemelen bir günde daha fazla saat olmasını dilersiniz. Todoist, harika bir zaman yönetimi aracı olduğu için çalışan anneler arasında sevilen bir uygulamadır. Windows, Chrome ve Firefox’ta uzantılarla iOS, Android ve Mac’te kullanılabilen Todoist basit ve kullanımı çok sezgisel olması ile öne çıkıyor. Todoist, günlük olarak yapılması gereken tüm görevleri organize etme konusunda da çok yardımcı oluyor. Görevleri yapılacaklar listesi formatında düzenleme fırsatı sunduğundan, kadınların netlik kazanmasına ve stresi azaltmasına yardımcı olur. Görevler ayrıca belirli projelere ve atanmış teslim tarihlerine dahil edilebiliyor.
Focus Keeper
Çalışan her annenin günlük yaşamları dikkat dağıtıcı yüzlerce detayla çevrilidir. Özellikle ortamın genellikle telaşlı ve kaotik olduğu evden çalışma konsantre olmayı gerçekten zorlaştırabiliyor. Bu noktada, Focus Keeper uygulaması hayat kurtarıcı olabiliyor. Focus Keeper, dikkatinizin dağılmasını önlemenize ve böylece görevleri daha etkili bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Annelere, verimliliği artırarak, eş zamanlı olarak evdeki diğer işlerle ilgilenmeleri için zaman veren, çalışma zamanlamalarını planlama fırsatı sunar. Focus Keeper, iOS’ta kullanılabiliyor.
Doodle
Farklı ekipleri yönetirken bir toplantı planlamak ciddi bir zorluk olabilir. Doodle, farklı iş yerlerinden insanlarla bir toplantı planlamanıza izin veren bir uygulamadır. E-posta değişiklikleri zaman zaman kontrolden çıkabileceğinden Doofle toplantıları planlamayı kolaylaştırır. Doodle, iOS ve Android’de kullanılabilir. Doodle’ın bir başka şaşırtıcı özelliği ise, bildirimler göndererek anketlerinizi takip etmenize yardımcı olur ve sizi güncel tutar.
FamilyWall
Evinizin işleri, vardiyaları, planları, randevuları ve yemek planlarıyla dolu devasa bir aile planlayıcısı hayal edin. Ardından, ailenizin tüm üyelerinin görüntüleyebileceği ve düzenleyebileceği tek bir telefon uygulamasının olabileceğini fikrini bir an düşünün. FamilyWall’ın yaptığı tam olarak budur.
Uygulama hem iOS hem de Android’de mevcuttur, böylece aileniz farklı işletim sistemli telefonlara sahip olsa bile programlarını paylaşabilir. FamilyWall’ın ücretsiz sürümü, yapılacaklar listelerini, takvimleri, tarifleri, haritaları (uygulamayı kullanan aile üyelerinizi bulmak için), mesajları ve bir fotoğraf galerisini paylaşmanıza olanak tanır. Yapılacaklar listesi işlevi, belirli aile üyelerine öğeler atamanıza olanak tanır. Bu özellik harikadır, çünkü çocuklarınızın siz işteyken belirli bir angarya yapmak zorunda olduklarını bilmiyormuş gibi yapmalarını engeller. Galeri, daha sonra ailenizin tüm üyeleri tarafından erişilebilen görüntüleri “dökmenize” izin verir. Ayrıca uygulama içinden fotoğraf çekebilir ve video kaydedebilirsiniz. Aile üyeleri, paylaştığınız öğeleri FamilyWall uygulamasından kendi telefonlarına kaydedebilir veya iletebilir.
Life360
Çocuklarınız okula, eve veya arkadaşlarının evine gelip gittiğinde bildirim almak ister misiniz? Life360 bunu sağlar. Uygulama iOS ve Android’de mevcuttur, bu nedenle çocuklarınız farklı bir platform kullanıyor olsa bile, ihtiyaç duyduğunuzda yine de birbirinizi takip edebilirsiniz. Uygulama her iki şekilde de çalışır; tüm kayıtlı kullanıcılar da konumunuzu görebilir. Normal konumlar ekleyebilir ve bir aile üyesinin o konuma belirli bir mesafede (250 fit ila 10.560 fit arasında) olduğunu bilmek için bir uyarı ayarlayabilirsiniz.
Mamava
Doğum izninden sonra işe dönmenin en zor kısımlarından biri emzirmenin veya süt sağmanın lojistiğini çözmektir. Mamava, laktasyon boşluklarını bulmak için önceden arama yapmanızı sağlar. Emzirmeye uygun harika bir mekan biliyorsanız, diğer annelere yardımcı olmak için Mamava veritabanına ekleyebilirsiniz. Bir iş gezisinde süt sağma konusunda endişeleniyorsanız, bu uygulama rahat ve hijyenik bir şekilde süt sağacak bir yer (havaalanı değil) bulmanıza yardımcı olabilir.
Uygulama, annelerin emzirme alanları bulmasına yardımcı olmanın yanı sıra, harika kaynaklarla dolu bir “anne hayatı” bölümüne sahiptir. Bunlar, bebeğinizi yatıştırmaya yardımcı olmak için beyaz gürültü özelliğini içerir. Beyaz gürültü, özellikle evden çalışıyorsanız önemli bir konferans görüşmesinden hemen önce birçok bebek için oyunun kurallarını değiştirebilir. Mamava uygulamasında çalışan bir anne olarak emzirmek için birçok yararlı ipucu var, bu nedenle işe dönmeye hazırlanan yeni annelere tavsiye etmeye değer. Uygulama hem iOS hem de Android’de tamamen ücretsizdir.
23Snaps
Her zaman, sizi ve çocuklarınızı yeterince görmediklerinden şikayet eden bir aile üyesi vardır. Çocuklarınızın haberlerini sosyal medyada paylaşmayı sevmiyorsanız, 23snaps harika bir alternatif olacak. Kaydolduktan sonra başkalarını 23snaps’a katılmaya davet edebilirsiniz. Katıldıktan sonra, diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi sizi takip etmek için uygulamayı kullanabilirler. Alternatif olarak, paylaştığınız fotoğrafların doğrudan e-posta gelen kutularına gönderilmesini tercih edebilirler. Bu, e-postaları yönetebilen ancak sosyal medya veya akıllı telefonlarla başa çıkacak kadar teknoloji bilgisine sahip olmayan yaşlı aile üyeleri için de kullanışlıdır. Fotoğrafı veya durum güncellemesini yalnızca bir kez yüklemeniz ve ardından kişilerinizdeki herkese göndermeniz, bunu çalışan anneler için harika bir uygulama haline getiriyor. Ziyaret planlamak veya görüntülü görüşme ayarlamak için fazla boş zamanınız yoksa hemen deneyebilirsiniz.

Cevap bırakın