Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürBuzdolabına akıl veren aygıt LG SmartThinQ ile tanışın

  Buzdolabına akıl veren aygıt LG SmartThinQ ile tanışın

  Internet of Things (IoT) kavramı geleceği şekillendirecek teknolojilerin başında geliyor. Türkçe karşılığı şeylerin interneti/nesnelerin interneti şeklindeki IoT, dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerine ilham vermeye devam ediyor. Bu şirketlerden biri de Güney Kore menşeili LG.

  LG, tüketici elektroniği alanında önde gelen şirketler arasında. TV’den mobil cihazlara geniş bir ürü gamına sahip. Ancak diğer birçok cihazına karşı inovasyonun bir miktar daha öne çıktığı aygıtlarını duyurmaya devam ediyor. Bu aygıtlardan sonuncusu LG SmartThinQ…

  Ekran_Resmi_2015-09-01_12_48_35SmartThinQ, evdeki geleneksel teknolojik ürünlere akıllı özellikler kazandırıyor. Akıllı cihaz özelliği bulunmayan buzdolabı, çamaşır makinesi gibi örnekler, SmartThinQ ile akıllı hale getiriyor. Böylelikle kullanıcılar, evlerindeki genellikle manuel özellikler barındıran eşyaları LG SmartThinQ’i kullanarak teknoloji ile daha fazla donatabiliyorlar. Bir tür şimdiden geleceğin evlerinin inşası… Peki bu ilginç aygıt nasıl kullanılıyor?

  Çamaşır makinesine takıldığında yıkama işlemi tamamlandığında akıllı telefona bildirim geliyor. ‘Çamaşırlar yıklandı’ şeklindeki bir uyarının özellikle ev hanımları ya da beyleri için oldukça mutluluk verici olacağı aşikar. Buzdolabının kapağının kaç kere açılıp kapandığını (evdeki önlenemeyen oburların tespiti için son derece iyi bir fikir) ya da yiyeceklerin son kullanım tarihlerinin geçtiğini telefon ekranına taşıyor.

  LG’nin duyurulan SmartThinQ adlı aygıtı ile birlikte diğer inovatif teknoloji hamlelerinin Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı IFA 2015’te daha yoğun şekilde kamuoyu ile tanıştırılması bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN