Büyük ekranlı, uygun fiyatlı: iPhone 9 Plus iddiası

0

Apple’ın uygun fiyatlı iPhone modeli üzerinde çalıştığı artık herkes tarafından biliniyor. iPhone 8 kasası ile gelecek ancak daha güçlü özelliklere sahip olacak iPhone 9 modeline şimdi yeni bir modelin daha ekleneceği sızıntıları ortaya çıktı. iPhone 9 Plus, büyük ekranlı ama uygun fiyatlı bir iPhone isteyen kullanıcılara hitap edecek.

iPhone 9 Plus için ilk sızıntı geldi

9to5Mac’te yer alan habere göre, iOS 14 kodları içinde uygun fiyatlı iPhone modelinin büyük ekranlı bir versiyonu ortaya çıktı. iPhone 9 modelinin 4.7 inçlik LCD bir ekran ile geleceği ve yerleşik bir Touch ID butonuna sahip olacağı artık herkes tarafından biliniyor. Şimdi ise sıra daha büyük ekranlı bir modelde.

iPhone 9 Plus ismiyle geleceği tahmin edilen model, 5.5 inç büyüklüğünde bir LCD ekrana sahip olacak. Böylece ikili, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin yerini alacak. Her iki modelde de iPhone 11 ailesinde gördüğümüz A13 Bionic işlemci kullanılacak. Buradaki amaç, iPhone 7 ya da daha eski model bir iPhone kullanan tüketiciler için iPhone 9 ailesini cazip hale getirmek. Çünkü, birçok kişi ileri teknolojiye sahip akıllı telefonlara para harcamayı tercih ediyor.

Büyük ekranlı iPhone 9’da da tabii ki Touch ID sensörüne sahip bir Ana Ekran butonu bizi karşılayacak. Ayrıca Apple Pay ve Express Transit gibi eski iPhone’larda bulunmayan özellikler yeni modellerde kullanılabilecek.

Telefonların iPhone 9 ismiyle adlandırılacağı tahmin edilse de diğer tahminler iPhone SE 2 ismine işaret ediyor. Şimdilik Apple tarafından bu konuyla ilgili yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Cevap bırakın